Temat w toku

Pisze o tym:

6 reporterów

Dodano:

6 materiałów

Pokażcie swoje sposoby na upał

Spożywanie dużej ilości płynów, unikanie nasłonecznionych miejsc, korzystanie z orzeźwiających kąpieli. Zgodnie z zapowiedziami naszych synoptyków, Polska znalazła się w strefie upałów. Nieprzywykli do tak wysokich temperatur dzielnie staramy się sprostać wyzwaniom, jakie przyniosła pogoda. Pokażcie nam, jak radzicie sobie z wysokimi temperaturami. Podzielcie się swoimi zdjęciami i nagraniami.

Pokazujecie swoje sposoby na upał Autor: Adrianna

 

 

Nadchodzi długo oczekiwane lato, ale wraz z nim temperatury, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni. Lekarze zalecają ostrożność.

Niektórzy są bardziej narażeni na zagrożenie ze strony słońca i wysokiej temperatury. - To osoby starsze, zwykle powyżej 65-70 roku życia, z niewydolnością krążenia, cukrzycą, osoby otyłe, osoby, które mają astmę oskrzelową, nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, chorobę nowotworową, a także dzieci do piątego roku życia - mówił w sobotę na antenie TVN24 gość "Dnia na żywo" doktor nauk medycznych Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Jak chronić się przed wysoką temperaturą i duchotą? - Zawsze wychodząc w takie upały musimy włączyć zdrowy rozsądek, to jest najlepsza profilaktyka. Odpowiednio się ubrać, mieć nakrycie głowy, okulary, filtr przeciwsłoneczny, butelkę albo dwie wody, musi być ona zmineralizowana, żeby to nie była woda z czajnika przelana do jakiejś butelki, bo wtedy jest gorzej - mówił Sutkowski. Tłumaczył, że woda nie jest sobie równa i powinniśmy sięgać po tę zmineralizowaną.

Co najlepiej pić w czasie upałów, przeczytasz tutaj.

Kiedy powinna zapalić się nam w głowie czerwona lampka, że coś jest z nami nie tak? - Ogólne zmęczenie, senność, osłabienie, zawroty głowy, uczucie kołatania serca, uczucie przeogromnego ciepła, może to wszystko prowadzić do udaru cieplnego. W pewnym momencie człowiek czuje, jakby płonął, nie jest w stanie tego nie zauważyć - mówił lekarz.

Jeśli już dojdzie do przegrzania, należy się stopniowo ochładzać, nie gwałtownie, bo dojdzie do drgawek.

WIĘCEJ CZYTAJ NA TVNMETEO.PL

upał

upał

użytkownik niezalogowany
użytkownik niezalogowany
    • Wysłane z telefonu

      Materiał wysłany z telefonu