Temat w toku

Pisze o tym:

106 reporterów

Dodano:

130 materiałów

Pokażcie, gdzie jest smog

Polska, pod względem zanieczyszczenia powierza, wypada fatalnie na tle Europy. O smogu mówi się coraz częściej. Mają z nim walczyć programy i inicjatywy oddolne. Czym oddychacie w Waszej okolicy? Czekamy na Wasze zdjęcia, filmy i relacje.

Pokażcie gdzie jest smog, Foto: ViFi pl | Wideo: Reporterzy 24

 

Smog to chmura zanieczyszczeń, unosząca się szczególnie nad dużymi miastami. Wtedy w powietrzu znajdują się pyły i gazy pochodzące ze spalin samochodowych, zakładów przemysłowych i spalania węgla w piecach. Utrzymywaniu się smogu sprzyja bezwietrzna, wyżowa pogoda, a także zagłębienia terenu.

O problemie, jakim jest smog, mówi się coraz więcej. Również coraz więcej osób jest świadomych złej jakości powietrza oraz znacznego wpływu na zdrowie roztaczających się w atmosferze zanieczyszczeń. Powstają różnego rodzaju programy czy inicjatywy oddolne - protesty i różnego rodzaju happeningi.

Polska jest również czujnie obserwowana przez Unię Europejską. Za niespełnianie zarządzonych regulacji oraz ograniczania emisji grożą między innymi kary finansowe. Na szczęście w kraju podejmuje się coraz więcej działań mających na celu uwolnić nas od smogu.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ORAZ BIEŻĄCE INFORMACJE NA TVNMETEO.PL

A Wy, jak radzicie sobie ze smogiem? Nosicie specjalne maseczki, jeździcie komunikacją miejską, zamiast samochodem? Nie palicie węglem? Wymieniliście piec na nowy? Czy uważacie, że smog jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia? Może są miejsca z czystszym powietrzem, do których chętnie wyjeżdżacie?

Czekamy również na Wasze zdjęcia i filmy! Pokażcie, czym oddychacie w okolicy.