Temat w toku

Pisze o tym:

46 reporterów

Dodano:

46 materiałów

Pokaż, ile płacisz za paliwo

W ostatnim roku cena za baryłkę ropy wzrosłą o 100 procent - z 40 na 80 dolarów. To przekłada się na stacje benzynowe. Na niektórych stacjach w Polsce benzyna i olej napędowy kosztują ponad 6 złotych za litr. Ile zapłaciliście za litr paliwa, gdy ostatnio tankowaliście? Pokażcie nam zdjęcia swoich rachunków.

Średnia cena benzyny Pb98 na stacjach przekroczyła psychologiczną granicę 6 złotych za litr, a autogaz w cenie 3,11 złotego za litr osiągnął nowy rekord - podali analitycy z portalu e-petrol. Z doniesień reporterów TVN24 wynika, że na coraz większej liczbie stacji paliw benzyna Pb95 również kosztuje ponad sześć złotych.

Według portalu e-petrol aktualnie na paliwowej mapie Polski wyróżnia się Wielkopolska, w której tankowanie jest najtańsze - najmniej kosztują tam benzyny: 5,83 (ta sama cena Pb95 obowiązuje w województwie łódzkim) i 6,03 zł/l oraz olej napędowy i autogaz: 5,84 i 3,05 zł/l.

Benzyna Pb95 jest natomiast najdroższa na Podlasiu i w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 5,90 zł/l. Także na Podlasiu i na Opolszczyźnie najwięcej płaci się za zakup litra Pb98 - 6,14 zł/l. W województwie podlaskim najdroższy jest też diesel, oferowany na stacjach tej części Polski średnio po 5,93 zł/l. Autogaz ze średnią ceną równą 3,14 zł/l kosztuje najwięcej na Podkarpaciu i w Małopolsce - podano.

Jakie ceny obowiązują na stacjach benzynowych, na których tankujecie? Ile płacicie za benzynę czy gaz? Podzielcie się z nami swoimi opiniami na temat cen paliwa.