tvnpix
Foto: tvsudecka

Podtrucie czadem. Matka z dziećmi w szpitalu

Trzyosobowa rodzina podtruła się tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Bielawie (pow. dzierżoniowski, woj. dolnośląskie). Jak informuje straż, gaz ulatniał się z nieszczelnego piecyka. Pierwsze informacje i zdjęcia z akcji służb otrzymaliśmy na Kontakt 24 od tvsudecka.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, w bloku na czwartym piętrze, przy ul. Słonecznej. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 00:30. Na miejscu były trzy zastępy straży - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Nieszczelny piecyk

Jak dodał strażak, gaz ulatniał się z nieszczelnego piecyka. - My stwierdziliśmy w mieszkaniu niewielkie stężenie tlenku węgla. Przed naszym przyjazdem mieszkanie było wietrzone, więc to stężenie spadło - tłumaczył.

W mieszkaniu przebywała kobieta z dwójką swoich dzieci w wieku 8 i 12 lat. - Z objawami podtrucia tlenkiem węgla zostali oni przewiezieni do szpitala - mówił strażak.

W bloku przy ul. Słonecznej pojawili się również policjanci i zarządca budynku. Strażacy sprawdzili pozostałe mieszkania w budynku.

 

 

Autor: ank/popi

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.