tvnpix
Foto: Kama

Podtopienia, połamane drzewa. Wasze burzowe relacje

Burze przeszły przez Polskę. W części kraju w sobotę grzmiało, intensywnie padało i silnie wiało. W Warszawie ulewa spowodowała utrudnienia w ruchu tramwajów. W Szczecinie drzewo przewróciło się na samochody. Na Kontakt 24 dostaliśmy Wasze pogodowe relacje.

 

 

 

 

Sobota przyniosła wielu regionom silne burze. Wyładowania pojawiły się między innymi w Warszawie, gdzie padać zaczęło około godziny 15. Miejscami pojawiły się utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Z powodu burzy w stolicy, runęło też rusztowanie postawione obok bloku przy ulicy Ryżowej 43.

- Nie ma osób poszkodowanych. Na rusztowaniu byli pracownicy, ale na szczęście zdążyli uciec na przyległe balkony. Pod spodem też nikogo nie było. Na miejscu są dwa zastępy straży pożarnej, które zabezpieczają teren do momentu przyjazdu właściciela firmy prowadzącej prace - poinformował Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

W Szczecinie silny wiatr złamał drzewo. Skontaktowaliśmy się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie.

- Około godziny 15 na ulicy Karłowicza drzewo spadło na trzy zaparkowane samochody. Strażacy pocięli drzewa i ułożyli je w bezpiecznym miejscu, w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany - przekazał.

Były ostrzeżenia

Burze spowodowane były wędrówką silnego frontu. Jak poinformował synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski, wyładowaniom towarzyszyły opady deszczu o sumie do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 60-70 kilometrów na godzinę.

Przed niebezpiecznymi burzami ostrzegali także synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne o o możliwości gwałtownych wzrostów poziomu wody w rzekach.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

Autor: est,kw/dd Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24