tvnpix
Foto: Karol Niemiec

Pod jeleniem zarwał się lód. "Walczył o życie, był wyczerpany"

- Był wyczerpany i traciłem już nadzieję - mówi pan Karol, który w okolicach Tczewa (woj. pomorskie) był świadkiem walki o życie jelenia, pod którym załamał się z lód. Film i zdjęcia ze zdarzenia wysłał na Kontakt 24.

Na nagraniu Reportera 24 widzimy jelenia, który usilnie stara wyjść z wody skutej lodem. Zwierzę kilka razy próbuje wydostać się na brzeg, niestety bezskutecznie. W końcu udaje mu się. Wydostaje się z lodowatej wody, otrzepuje się i - jak relacjonuje autor nagrania - odchodzi.

- Do całego zajścia doszło w sobotę, 8 stycznia, na Wiśle w okolicach Tczewa - opowiada pan Karol, autor nagrania. W tych okolicach pojawia się dość często ze swoim synem, ponieważ pasjonuje się fotografią.

"Był wyczerpany"

- Zobaczyłem tego jelenia, gdy próbował wejść na lód. Robił to niepewnie. Postanowiłem, że podejdę z drugiej strony, by mieć lepszą perspektywę. Po dwóch minutach obchodzenia zwierzęcia zobaczyłem je już w wodzie - opowiada Reporter 24. To wtedy stał się świadkiem walki jelenia z lodem i lodowatą wodą.

- To była walka o życie. Trwała z dziesięć, piętnaście minut. Był dość wyczerpany i straciłem nadzieję - mówi pan Karol. - Na początku próbował wyjść na lód, ale kompletnie się to nie udawało. W końcu udało mu się jednak wydostać i nie wyglądał najgorzej. Otrzepał się i ruszył przed siebie - dopowiada Reporter 24, zadowolony z tego, że historia zakończyła się szczęśliwie.

To nie pierwszy raz, gdy dostajemy na Kontakt 24 nagranie pokazujące zwierzęta walczące o życie. W sierpniu pokazaliśmy Wam akcję uwalniania jeleni, które utknęły w bagnie. A czy Ty byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia z udziałem zwierząt? Na Kontakt 24 czekamy na zdjęcia i filmy!

Autor: sc/aw