Pisze o tym:

288 reporterów

Dodano:

294 materiały

"PO należało się lanie za lenistwo", "ludzie już zapomnieli, jak PiS rządził"

W nocy z wtorku na środę Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła zaktualizowane wyniki wyborów samorządowych. Poznaliśmy nazwiska prezydentów największych miast i tych, którzy o prezydenturę powalczą w drugiej turze wyborów. Nadal brakuje oficjalnych danych z wyborów do sejmików wojewódzkich, co jest skutkiem kłopotów technicznych z systemem informatycznym PKW. Według sondaży IPSOS dla TVN24, wybory te wygrało Prawo i Sprawiedliwość z 31,5 proc. głosów. Platforma Obywatelska zdobyła natomiast 27,3 proc. głosów. Na 17-procentowe poparcie może liczyć PSL.Co sądzicie o tych wynikach? Czekamy na Wasze komentarze!

Nowe materiały
użytkownik niezalogowany
Autor:~el_mamuto

Można się dziwić, czemu...

Można się dziwić, czemu PO miało tak niski wynik... Miało, ponieważ w tych akurat wyborach startowały nie tylko kandydaci partyjni, ale masa zwykłych ludzi z lokalnych komitetów. Zapytany, na jaką partię bym zagłosował, wskazałbym PO, a jednak głosowałem na lokalesów bo ich znam i się sprawdzili. Wysoki wynik PSL? Nie wiem, ale u mnie była na przykład pani Dorota Stalińska, która zrobiła wiele dobrego dla lokalnych społeczności. Głosowałem na nią, choć jest z PSL, z którym nie koniecznie się identyfikuję. Dlaczego tak dużo nieważnych głosów? Niezrozumienie zasad to jedno, niechęć to drugie. Moja żona głosowała w dużym mieście, w którym żaden z kandydatów na prezydenta nie był jej wybrańcem - więc oddała nieważny głos, zakreślając wszystkich kandydatów ;).

użytkownik niezalogowany
Autor:~w.m.

PIS wygrał, bo PISIORY...

PIS wygrał, bo PISIORY poszły do urn. Przeraża mnie to, że młodzi wierzą w to, co mówi PIS.

użytkownik niezalogowany
Autor:~piotrr

sam byłem od początku...

sam byłem od początku zwolennikiem PO, ale od 2-3 lat zaobserwowałem, że nie robią nic w dwóch kwestiach : - komunikacja z młodym pokoleniem do 30 lat i oferta dla nich np. edukacja zawodowa a nie "politologia" na pseudowyższych szkołach - aby łatwiej było z pracą, plus pomoc w stażach poprzez ulgi dla pracodawców - zwiększenie frekwencji wyborczej np. poprzez łatwe głosowanie korespondencyjne lub poprzez internet po zarejestrowaniu jako profil zaufany - tak jak się składa PITy czy sprawy urzędowe (ePUAP). Pozwoliłoby to na głosowanie milionom osób poza ich miejscem zameldowania

użytkownik niezalogowany
Autor:~gość

Obojętne jaka partia...

Obojętne jaka partia rządzi byle by nam Polakom było dobrze !!! Szczęśliwi ci którzy nie byli za granicą, bo są nie świadomi tego jak inni ludzie żyją, pracują 8 godz, 2-3 przerwy, bez stresu,z chęcią idą do pracy, stać ich na wiele o czym Polacy mogą pomarzyć przy pensjach grubo poniżej 2 tyś. Ludzie którzy chcą rządzić powinni być fanatykami którzy kochają Polskę chcą dla nas Polaków coś dobrego zrobić !!! a nie są interesowni, dla których liczy się dobro nas wszystkich. Mażę o Polsce bez polityków skorumpowanych czystych jak łza, i co najważniejsze wykształconych w tym kierunku. Polityków z jajami. A co do wyborów - co tu dużo pisać żal mi tych którzy głosują na PIS ( boże widzisz i nie grzmisz ) bo wierzą człowiekowi który już był i rządził !!!!! nic dobrego z tego nie wynikło. Polacy przejrzyjcie na oczy. Nie ma ugrupowania na które bym głosował z czystym sumieniem, nie ma polityka któremu bym zaufał.

użytkownik niezalogowany
Autor:~Agata

PO należało się lanie...

PO należało się lanie za lenistwo, nie wywiązywanie się obietnic i psucie państwa. Jestem Warszawianką, lat 53, własna firma i nie mam na kogo głosować. Dotychczas głosowałam na PO, ale działania tej partii są coraz bardziej wkurzające. Trzykrotnie Tusk na Kongresie Kobiet obiecywał przyjęcie Konwencji przeciw przemocy i na obietnicach się skończyło. PO wydawało się partią liberalną, ale ściga się z PIS-em o pozyskanie przychylności KK. W rządach PO mnóstwo "betonu" katolickiego. Reform systemowych brak. Demoralizujący wybór Sikorskiego na marszałka sejmu - facet, który nie jest w stanie zapłacić sam za własną kolację, będzie teraz pilnował morale innych posłów. Podczas ostatnich wyborów PO olało swoich wyborów, wystarczy zobaczyć stronę Komitetu Wyborczego PO - praktycznie zero informacji o kandydatach. Nawet nie chciało się przeprowadzić operacji kopiuj-wklej. A sami kandydaci w moim okręgu, no cóż - "wybierane" miejsca to młody aparat partyjny.

użytkownik niezalogowany
Autor:~sprint

Zgodnie z obietnicami...

Zgodnie z obietnicami Kaczynskiego zacznie sie teraz dla Polski zloty czas pod rzadami jego partii. Emerytury od 60 roku zycia, sluzba zdrowia na swiatowym poziomie (czyli jakim?), gornicy i kolejarze otrzymaja zpowrotem wszystkie zabrane swiadczenia, spadnie zadluzenie i jednoczesnie nastapi wysyp zasilkow socjalnych. Pieniadze na to wszystko pojda miedzy innymi ze zniesienia zaplaty za prywatnych ochroniarzy prezesa, bo otrzyma ochrone panstwowa, z nieruchomosci, jakie przejal z bratem po Solidarnosci w centrum W-wy, z innych spolek rodzinnych lub znajomych ludzi, dotychczas zyjacych na koszt PiS. Obywatele przestana emigrowac za euro, bo pracodawcy zaczna placic w kraju w euro, wiec przelicznik powstrzyma przed wyjazdem do Anglii, gdzie swiadczenia socjalne obcinaja, czemu winien oczywiscie Tusk.Nic, tylko przyklasnac i tak trzymac.

użytkownik niezalogowany
Autor:~europejczyk

Prawda jest taka ze obojetnie...

Prawda jest taka ze obojetnie czy będzie PO u władzy czy PiS to i tak większej róznicy nie będzie, Polska się zmienia i będzie się zmieniać ale tylko wizualnie, infrastruktura,dworce,stadiony,przebudowy większych i mniejszych miast itd.pod tym względem będzie Polska goniła Europę ale najwazniejszych zmian się nie spodziewam zmniejszenie bezrobocia oraz wprowadzenie tzn.normalnych umów o pracę z pakietem sozialnym, nie głodowych zarobków jednych z najnizszych w Europie mówienie o średniej krajowej w wys.4000 zł nie przekłada się na rzeczywiste zarobķi netto wiekszości Polaków, sprawna bez problemów Opieka Zdrowotna,Opieka Prorodzinna itd.to są prawdziwe problemy Polaków, ale zeby to się zmieniło potrzebna jest całkiem nowa siła polityczna zmiejszenie liczby posłów w sejmie i senacie , sprawne kontrole nieprawidłowości i wyłudzeń pieniędzy przez polityków z podatków swoich obywateli itd.

użytkownik niezalogowany
Autor:~ewaza

Teraz zamiast naprawionych...

Teraz zamiast naprawionych ulic i nowych inwestycji na każdym rogu będą pomniki i kapliczki. PiS zrobił wodę z mózgu młodym Polakom i nie tylko. Obiecuje, że "trzeba to zmienić", ale co? Darmowe przedszkola dla wszystkich, darmowe mieszkania, tańszy prąd i gaz i w ogóle raj na ziemi. Powstaną fabryki, kopalnie i huty. Absurdalne obietnice. Wrócą wszyscy Polacy do tych darmowych domów i będą pracować w hutach. Krowy nie będą miały łat i mleko będzie płynęło niebieskie.........oj ludzie!!!!!!

użytkownik niezalogowany
Autor:~koritta32

Dobry łomot jeszcze nikomu...

Dobry łomot jeszcze nikomu nie zaszkodził. Niech się PO weźmie do roboty, a nie liczy, że "jakoś" to będzie, "jakoś" wygra. To przedsmak wyborów parlamentarnych. Mam nadzieję, że się ockną...

użytkownik niezalogowany
Autor:~X Xx

Wszyscy piszą, to ja...

Wszyscy piszą, to ja też. PiS podobno wygrał, system zliczający nie działa ... Coś w tym jest. Nie wierzę w uczciwość wyborów, a już na pewno w liczenie głosów. Ja wiem, że komisje wyborcze są uczciwe, głosy liczone są dokładnie, a systemy informatyczne mają prawo się zepsuć. Problem leży jednak gdzieś indziej. To nie ktoś inny niż PiS, wprowadził szereg bzdurnych zmian w każdej ustawie, postawił na głowie wszystko, co dotyczy obywateli, dołożył podatków i znacząco je zwiększył, a PO poszła w tym samym kierunku i mamy to, co mamy. Najlepszym wyjściem było by rozpędzić to towarzystwo wzajemnej adoracji, bo inaczej znowu pozamieniają się stołkami i okaże się, że najlepiej na obronności kraju zna się hydraulik, leczyć nas będzie filozof, i tak dalej. Proponuję, żeby nowi prezydenci miast zabierali z domów swoje stołki. Mają już wypierdziane, ułożone do ciała i nie trzeba będzie wysiadywać nowych. Same korzyści !!!

LarkaJelly

elektorat PO pracuje...

elektorat PO pracuje za granicą. Po prostu to bardziej kalkulujący ludzie i bez złudzeń. Bądźmy szczerzy Polska się zmienia, ale to nie nastąpi z dnia na dzień i to co obiecuje PiS lub o co obwinia PO to tylko gra o głosy nieobeznanych ze światem młodych ludzi. Przed głosowaniem powinno się robić test wyborcom z programu danej partii bądź osoby i tym decydować czy głos jest ważny czy nie, a pod koniec kadencji wybranych władz rozliczać punkt po punkcie to byłaby świadoma demokracja, a nie to co mamy teraz.

użytkownik niezalogowany

w całym kraju było około...

w całym kraju było około 26 tys. lokali wyborczych, w każdym z nich pod ścianą siedział przynajmniej jeden ,,smutny" delegowany tam przez kolesiów Kaczyńskiego. A więc widać jak na dłoni że PiS ma więcej szpicli niż członków partii, bo członków pis ma około 21 tys..