tvnpix
Pożar mieszkania w Sosnowcu, Foto: Bartłomiej Sosnowiec na sygnale

Płonęło mieszkanie. Dwie osoby poszkodowane

Ponad pięć godzin trwała akcja gaśnicza w jednej z kamienic w Sosnowcu (Śląskie). Płonęło mieszkanie na parterze. Ewakuowano 11 osób, w tym troje dzieci. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pierwszy sygnał o zdarzeniu dostaliśmy od Reportera 24, Bartłomieja. „Osoby mieszkające w budynku zostały ewakuowane lub same się ewakuowały. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala” - napisał internauta.

Informacje Reportera 24 potwierdził brygadier Jacek Szczypiorski z Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. - Krótko po godzinie 19 dostaliśmy informację o pożarze w Sosnowcu. Okazało się, że ogień zajął mieszkanie na parterze jednej z kamienic przy ulicy Piaskowej. Na miejsce zostały wysłane cztery wozy bojowe straży pożarnej - powiedział strażak.

Dwie osoby poszkodowane

Jak dodał, w związku z pożarem poszkodowane zostały dwie osoby - Ewakuowaliśmy jedenaście osób, w tym troje dzieci. Dwie osoby z tej jedenastki trafiły do szpitala. Łącznie nad ugaszeniem ognia pracowaliśmy ponad pięć godzin. Całkowicie spłonęło jedno pomieszczenie - poinformował bryg. Jacek Szczypiorski. - Ze względu na brak dopływu energii, mieszkańcy kamienicy znaleźli schronienie u bliskich. Jedna osoba skorzystała z lokalu zastępczego - uzupełnił strażak.

Przyczynę pożaru ustali policja.

Autor: jw/ak

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.