tvnpix
Foto: tvsudecka

Płonął budynek, policjanci pomogli ewakuować mieszkańca

Pożar wybuchł wieczorem w budynku wielorodzinnym w Bielawie (Dolnośląskie). Policjanci pomogli w ewakuacji mężczyzny z niepełnosprawnością ruchową, reszta mieszkańców wydostała się na zewnątrz sama. W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od tvsudecka.pl.

Zgłoszenie o pożarze przy ulicy Bohaterów Getta w Bielawie wpłynęło do służb we wtorek po godzinie 19.

- Ze zgłoszenia wynikało, że ogień pojawił się na poddaszu, a mieszkańcy rozpoczęli ewakuację - przekazał kapitan Sławomir Dudziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

- Po dojeździe na miejsce, większość lokatorów była już na zewnątrz budynku. W środku pozostał jeden mężczyzna niepełnosprawny ruchowo, którego ewakuacją zajęła się policja. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych - zapewnił.

"Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej"

- Na ogień puszczone zostały dwa prądy wody, z których jeden puszczono bezpośrednio na dach z drabiny, co pozwoliło szybko zdusić płomienie - tłumaczył rzecznik dzierżoniowskiej straży pożarnej.

- Po ugaszeniu pożaru strażacy skupili się na działaniach sprawdzających, wycięciu części konstrukcji drewnianego dachu, a także dogaszaniu i zabezpieczeniu miejsc, które były objęte pożarem. W działaniach brało udział łącznie 9 zastępów strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej - powiedział kapitan Dudziński.

O zdarzeniu poinformowano Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bielawie jak również w powiecie dzierżoniowskim. - Wiem, że dla mieszkańców, którzy nie mogli w nocy wrócić do swoich lokali, zapewniono tymczasowe miejsce pobytu - powiedział strażak.

Komisarz Marcin Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie podkreślił, że wszystkim ewakuowanym zapewniono nocleg. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarci instalacji elektrycznej, natomiast w tej sprawie cały czas prowadzone są czynności wyjaśniające - przekazał.

Autor: est/popi Źródło: Kontakt 24