tvnpix
Do zdarzenia doszło w Bielsku-Białej, Foto: Bielskie Drogi

Płomienie na parkingu. Zajęły auta i ścianę supermarketu

Najpierw w ogniu stanął samochód dostawczy. Próbował gasić go kierowca, a także inne osoby. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, w ekspresowym tempie płomienie zajęły kolejne auta i ścianę supermarketu. Zdjęcia i nagranie z Bielska-Białej (Śląskie) otrzymaliśmy od serwisu Bielskie Drogi.

Ogień pojawił się na parkingu supermarketu przy ulicy Grunwaldzkiej. Było to przed godziną 11.

- Samochód dostawczy spłonął całkowicie. Nadpalone zostały również dwa samochody osobowe oraz ściana budynku - mówił Aleksander Jura z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Serwis Bielskie Drogi, od których otrzymaliśmy zdjęcia i nagranie, podaje, że początkowo to kierowca samochodu dostawczego razem z innymi osobami próbował gasić płonące auto. Jednak bezskutecznie.

Płomienie szybko zajęły auta i ścianę

- Zapaliła się komora silnika. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał - dodała podinspektor Elwira Jurasz z policji w Bielsku-Białej.

Zanim na miejsce dotarli strażacy, płomienie przeniosły się na dwa w pobliżu zaparkowane samochody - forda i audi, a następnie na przybudówkę marketu, w której znajdowały się agregaty chłodnicze.

W zdarzeniu nikt nie został ranny. Klienci i pracownicy supermarketu ewakuowali się przed przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu pracowały dwa zastępy.

Autor: ahw//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.