Zamknięty

Pisze o tym:

36 reporterów

Dodano:

37 materiałów

PiS alarmuje europarlament ws. wyborów. "Rozróba" i "paranoja" czy "wołanie o pomoc"?

"Mieliśmy festiwal konferencji, błędów i w końcu wyniki, które znacząco odbiegają od badań exit polls. Wszystko to zmusza do zadania pytania o rzeczywisty przebieg tych wyborów" - oświadczył Ryszard Legutko, szef delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim. Frakcja, do której należy PiS, chciała debaty z rezolucją na temat przebiegu wyborów samorządowych w Polsce, jednak Parlament Europejski na to się nie zgodził. A co Wy sądzicie o pomyśle PiS? Czekamy na Wasze komentarze!

Przewodniczący delegacji PiS uzasadnił wniosek tym, że - jak ocenił - "wybory z 16 listopada są pierwszymi po 1989 roku budzącymi tak wiele wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia".

Podczas głosowania nad ostatecznym porządkiem obrad PE w trakcie sesji w Strasburgu po rozpoczęciu posiedzenia europosłowie odrzucili jednak wniosek frakcji EKR w tej sprawie

CZYTAJ WIĘCEJ NT. WNIOSKU EUROPEJSKICH KONSERWATYSTÓW I REFORMATORÓW WS. DEBATY Z REZOLUCJĄ

Co sądzicie o pomyśle PiS? Czy uważacie, że Parlament Europejski powinien był zająć się sprawą wyborów w Polsce? Dołączcie do naszego gorącego tematu i zabierzcie głos w dyskusji.