tvnpix

Pijany policjant wjechał w karetkę. Zostanie wydalony ze służby

2,5 promila alkoholu miał w organizmie policjant z Torunia (woj. kujawsko-pomorskie), który w nocy doprowadził do zderzenia z karetką. Sytuacja miała miejsce w pobliżu skrzyżowania ulicy Żwirki i Wigury z ulicą Lotników. O zdarzeniu z udziałem pijanego funkcjonariusza redakcję Kontaktu 24 poinformował internauta.

Jak powiedziała podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, informacja dotycząca kolizji została zgłoszona policji około godziny 3 w nocy.

"Mężczyzna kierujący polonezem, policjant, spowodował kolizję z karetką. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu" - poinformowała policjantka.

Jak relacjonowała, do zderzenia doszło na ul. Żwirki i Wigury, gdy kierujący polonezem skręcał w lewo. Nie ustąpił pierwszeństwa karetce, która jechała prosto, w kierunku ul. Grudziądzkiej. Nikomu nic się nie stało.

Natychmiastowe wydalenie ze służby

27-letni policjant, starszy sierżant, swoją służbę rozpoczął w 2007 roku. "Komendant Miejski zlecił natychmiastowe wydalenie mężczyzny ze służby. Przeprowadzone zostaną także czynności z udziałem prokuratury" - poinformowała Wioletta Dąbrowska.

Policjantowi zostanie odebrane prawo jazdy. Jak każdego kierowcę, funkcjonariusza czekają także konsekwencje karne za doprowadzenie do kolizji pod wpływem alkoholu.

Autor: ak/aw