tvnpix
Zdarzenie drogowe w Łagiewnikach, Foto: tvsudecka, Kontakt 24

Pijany kierowca zjechał z drogi. Ranny kierujący drugim autem

Promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca renault, który doprowadził do zderzenia z innym samochodem. Ranny kierowca drugiego pojazdu został przewieziony do szpitala. Informację o wypadku w Łagiewnikach (Dolnośląskie) i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak powiedział komisarz Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, do zdarzenia doszło w niedzielę rano na drodze krajowej numer 8.

- Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 6. W miejscowości Łagiewniki, przy stacji paliw, 21-letni kierowca renault zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z fordem, którym kierował 47-letni mężczyzna - poinformował policjant.

"Był nietrzeźwy"

- Po badaniu alkomatem okazało się, że 21-latek był nietrzeźwy, miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie odniósł obrażeń, z kolei kierowca forda został przetransportowany do szpitala. Był przytomny - powiedział kom. Marcin Ząbek.

Na miejscu pracowały także cztery zastępy straży pożarnej. Jak przekazał oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżonowie, strażacy uwolnili kierowcę forda, który nie mógł wydostać się ze swojego samochodu. - Jedna osoba była uwięziona w pojeździe. Nasze działania polegały na zrobieniu dostępu do osoby poszkodowanej, która została przekazana pogotowiu ratunkowemu - przekazał strażak.

Autor: jw, ok/ak

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.