MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Pijany kierowca dachował i uciekł. Wpadł w ręce policji.

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Kierowany przez 28-letniego mężczyznę volkswagen golf wypadł z drogi, a następnie dachował. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Byczyną a Polanowicami w powiecie kluczborskim. Kierowca golfa zbiegł z miejsca wypadku. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

- Do zdarzenia doszło o godzinie 23.17. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował – informuje asp. sztab. Artur Kosiński, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kiedy na miejsce zdarzenia dotarł patrol policji, nie było tam już kierowcy volkswagena. - Do szpitala została za to przewieziona trójka pasażerów golfa. Po krótkim badaniach wszyscy zostali jednak zwolnienie do domu – dodaje Kosiński.

Niedługo później w Byczynie został zatrzymany 28-letni kierowca golfa. - Mężczyzna był ewidentnie nietrzeźwy, odmówił badania alkomatem więc została pobrana od niego krew w celu badania na obecność alkoholu. Jego wynik nie jest jeszcze znany – tłumaczy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Jeżeli badanie krwi potwierdzi zawartość alkoholu to 28-latek będzie odpowiadał nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za jazdę po pijanemu, za co grozi mu nawet do 2 lat więzienia.