tvnpix
Lekarz pełnił dyżur w Centrum Pediatrii w Sosnowcu, Foto: tvn24

Pijany chirurg w szpitalu dziecięcym. Zauważyła go jedna z matek

Blisko dwa promile alkoholu miał chirurg z Centrum Pediatrii imienia Jana Pawła II w Sosnowcu (Śląskie). Policję do placówki wezwał szpitalny personel po tym, jak jedna z matek zaczęła podejrzewać, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Lekarz został zatrzymany. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Podinsp. Mariusz Łabędzki w rozmowie z TVN 24 Źródło: tvn24

Wiadomość o podejrzanym stanie lekarza wpłynęła do policji około godziny 17.30.

- Informację otrzymaliśmy od obsługi szpitala, którą z kolei zaalarmowała jedna z matek. Kobieta miała podejrzenia co do stanu chirurga. Policjanci udali się na miejsce. Potwierdziliśmy, że lekarz był pod wpływem alkoholu. Miał blisko dwa promile - poinformował podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W czasie zbierania dokumentacji policjanci pojechali z lekarzem na posterunek, gdzie ponownie przeprowadzono badanie trzeźwości. W placówce medycznej została także pobrana krew 59-letniego lekarza.

Lekarz zatrzymany

- Badanie wykazało tendencję spadkową, 1,2 promila alkoholu - przed godziną 21 poinformował podinsp. Łabędzki.

Policjanci sprawdzają, czy w czasie pełnionego dyżuru lekarz przeprowadzał jakieś zabiegi.

- Odnośnie do narażenia czyjegoś życia lub zdrowia, o czym stanowi 160 artykuł Kodeksu karnego, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności - powiedział policjant. - Została podjęta decyzja o zatrzymaniu 59-letniego lekarza - w godzinach wieczornych poinformował podinsp. Łabędzki.

Autor: ak//popi