tvnpix
Do zdarzenia doszło w Suwałkach, Foto: Daro, Kontakt 24

Pierwsze auto wyprzedził na podwójnej ciągłej, drugie na przejściu dla pieszych. "Przejechał jak torpeda"

Niebezpieczne zachowanie kierowcy audi na jednej z ulic Suwałk (Podlaskie). Auto wyprzedzało dwa samochody na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24, ale - jak zapewnił jego autor - zostało też wysłane na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej".

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

- Takie zachowania oceniam w stu procentach negatywnie. Nie ukrywam, że też lubię szybciej pojechać na drodze ekspresowej, ale na pewno nie na takich ulicach. Niedaleko są bulwary, mogło być tam dużo pieszych - mówi pan Dariusz, autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Przejechał jak torpeda"

Zachowanie kierowcy audi zostało zarejestrowane w piątek (18 lutego) po godzinie 17 na ulicy 24 Sierpnia w Suwałkach.

Na nagraniu widać jak kierowca audi, jadąc ze znaczną prędkością, wyprzedza dwa auta - pierwsze na podwójnej ciągłej, a drugie na przejściu dla pieszych.

- Rozumiem, że w ten sposób poprawia się adrenalinę, ale to idiotyzm za kierownicą. Samochód przejechał jak torpeda - komentuje Reporter 24.

Policja: kierowca nie uniknie kary

Mężczyzna film wysłał też na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej".

– Po otrzymaniu takiego nagrania procedura jest taka, że policja ustala kierowcę danego pojazdu, który na pewno nie uniknie kary - mówi komisarz Eliza Sawko z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Autor: tm,ek/tam,mj Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl