tvnpix

Pielgrzymi z całego świata śpiewająco radzą sobie z językiem polskim. Nagrania Reporterów 24

Pielgrzymi z zagranicy do Światowych Dni Młodzieży przygotowali się śpiewająco. I to dosłownie. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć wiele utworów w ich ojczystych językach, a także po... polsku. Nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Język polski zaliczany jest do jednego z najtrudniejszych języków świata. Ale pielgrzymi, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży, zaskoczyli wielokrotnie. Przywieźli ze sobą mnóstwo pozytywnej energii, którą zarażali mieszkańców każdego miasta i miejscowości, w jakiej się tylko pojawili. I tak, tańczono i śpiewano - także po polsku. Przekonali się o tym Reporterzy 24.

Śpiew i dobra zabawa

Jurko spotkał się w Krakowie z młodzieżą z Burundi. Na nagraniu, które przesłał na Kontakt 24, uwiecznił grupę młodych ludzi, którzy w rytm muzyki tańczyli, podskakiwali, a także, w kolorowych strojach, a nawet biało-czerwonych perukach, śpiewali w naszym ojczystym języku piosenkę religijną "Nie ma takiego jak Jezus". Musimy przyznać, że tekst w języku polskim opanowali perfekcyjnie.

Andrzej z kolei w Mikołowie (woj. śląskie) spotkał gości z Wybrzeża Kości Słoniowej. Na mikołowskim rynku wystąpił chór Claret Gospel. Również i oni bez zająknięcia się zaśpiewali "Oto jest dzień". Na koniec, również w języku polskim, wokalista chóru powiedział do zgromadzonych mieszkańców: - Bóg zapłać. Były też wspólne tańce i pozowanie do zdjęć.

Niezwykłym nagraniem podzielił się z naszą redakcją także Maciej. W Gdowie (woj. małopolskie) pielgrzymi z Mozambiku wykonali fragment hymnu ŚDM - "Błogosławieni miłosierni".

RAPORT NT. ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY NA TVN24.PL

Wy również uczestniczycie w tym radosnym wydarzeniu? Czekamy na Wasze opinie, filmy i zdjęcia. Relacje możecie przesyłać także na adres mailowy kontakt24@tvn.pl. Na smsy/mmsy czekamy również pod numerem telefonu 516 44 44 24. Wspólnie stwórzmy wielki album ŚDM! Relacje innych Reporterów 24 znajdziecie również w naszym gorącym temacie.

Autor: ank/popi