MATERIAŁ INTERNAUTY

Piękne majowe zachody Księżyca nad Karkonoszami

W dniu wczorajszym i dzisiejszym mogliśmy podziwiać piękne zachody księżyca nad Karkonoszami.

 

08 i 09 maja 2023 okazały się bardzo interesującymi dniami z punktu widzenia fotografii :) 

W dniu wczorajszym i dzisiejszym mogliśmy podziwiać piękne zachody księżyca nad Karkonoszami, głównie w obrębie Śnieżnych Kotłów i Szrenicy ta chwila była bardzo atrakcyjna. Wykonanie tych fotografii planowałem od pewnego czasu, pogoda ostatnio nie rozpieszczała, ale na ostanie dni do słoneczne i przejrzyste poranki w górach, dzięki czemu udało się zrealizować plan i wykonać wiele ciekawych kadrów.

W dniu wczorajszym wykonałem kilkanaście różnych ujęć z widokiem na Szrenicę oraz Śnieżne Kotły, zdjęcia wykonałem ze Szklarskiej Poręby, Wojcieszyc i Goduszyna, niestety wczoraj powietrze "migotało" wiec kadry były delikatnie rozmyte. Liczyłem zatem na dzisiejszy dzień i lepsze warunki do fotografowania. Na mój dzisiejszy plener wybrałem się na osiedle Michałowice położone w mojej rodzinnej gminie Piechowice. To właśnie na terenie naszej gminy położone są Śnieżne Kotły, jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc w całych Karkonoszach i Karkonoskim Parku Narodowym.

Liczyłem na lepsze warunki atmosferyczne i tak się stało powietrze dzisiaj było dużo bardziej stabilne dzięki czemu wykonałem serie zdjęć z dużej odległości o bardzo dobrej jakości. Księżyc powoli sunął nad karkonoską wierzchowiną, finalnie jego tarcza znalazła się centralnie za nadajnikiem RTON Śnieżne Kotły.

 

To były dwa niesamowite poranki w Karkonoszach.