tvnpix

Piękne, drogie i szybkie auta. Gumball 3000 na Waszych zdjęciach

To prawdziwe święto dla miłośników motoryzacji. Rajd Gumball 3000 z najdroższymi samochodami świata i znaną ekipą kierowców - celebrytów, aktorów, muzyków i sportowców - zawitał dziś do Polski. Na trasie przejazdu były m.in. Suwałki, skąd na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia. Czekamy na więcej!

Gumball 3000 organizowany nieprzerwanie od 1999 r. Impreza, która rajdem jest tylko z nazwy, skupia najdroższe samochody i największe gwiazdy.

Uczestnicy imprezy każdego roku mają do pokonania około 5000 kilometrów (3000 mil, stąd liczba w nazwie) dróg publicznych różnych państw. Trasa tegorocznych zawodów wiedzie z Kopenhagi przez Sztokholm, Sankt Petersburg i Warszawę, aż po Monte Carlo, gdzie Gumball 3000 zbiegnie się z wyścigiem Formuły 1.

Bugatti, Lamborghini a nawet auto Batmana

W Polsce najwięcej atrakcji związanych z rajdem zaplanowano w Warszawie. Od godz. 17 na placu Piłsudskiego można zobaczyć m.in. różne modele Lamborghini, Ferrari, Bugatti, McLarena, Astona Martina, Mercedesa, Bentleya, Rolls Royce'a, Land Rovera, Mercedesa, a nawet samochód Batmana.

Za kierownicami samochodów aut zasiadały takie gwiazdy popkultury jak David Hasselhoff, EVE, Xzibit czy Tony Hawk, który o godzinie 20 poprowadziŁ imprezę.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - NA TVNWARSZAWA.PL

Około południa auta przekroczyły polsko-litewską granicę

Autor: js//tka