tvnpix
Wypadek na krajowej "3", Foto: Waldemar Szańkowski

Pięć rozbitych samochodów. Przyleciał śmigłowiec

Trzy samochody osobowe i dwie ciężarówki zderzyły się na drodze krajowej 3 w okolicach miejscowości Biedrzychowa (Dolnośląskie). Jak podała policja, ranne zostały dwie osoby. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Waldermara Szańkowskiego.

Do wypadku doszło około godziny 16. - Zderzyło się pięć pojazdów: trzy samochody osobowe i dwa ciężarowe - relacjonowała asp. szt. Daria Solińska z policji w Polkowicach.

Policjantka wyjaśniła, że samochody jechały w jednym kierunku. - Z przodu była ciężarówka, w środku trzy samochody osobowe i na końcu znów ciężarowy - relacjonowała asp. szt. Solińska. - Jak udało się wstępnie ustalić policji, zawinił najprawdopodobniej ostatni samochód ciężarowy, który uderzył osobowy przed nim i zapoczątkował zderzenie - mówiła policjantka.

Dwie osoby ranne

Dwie kobiety, które podróżowały jednym z samochodów osobowych, trafiły do szpitala. - Jedna z nich została przetransportowana karetką do szpitala w Lubinie, druga śmigłowcem do Nowej Soli - mówiła policjanta.

- Przebadano trzeźwość czterech z pięciu kierowców. Wszyscy byli trzeźwi, nie mamy jeszcze informacji o jednej z kobiet, która została zabrana do szpitala - przekazała.

Po wypadku droga krajowa 3 była zablokowana. Jak poinformowała po godzinie 21 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ruch na trasie wrócił do normy.

Autor: kab//tka

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.