Zamknięty

Pisze o tym:

45 reporterów

Dodano:

45 materiałów

Piątka z WF-u za chęci? Nowy pomysł MEN. Czekamy na Wasze opinie!

Ocena za chęci, nie umiejętności. Tak w skrócie wyglada nowy pomysł Ministerstwa Edukacji na ocenianie uczniów. Od września na WF-ie, muzyce, plastyce i technice nauczyciele nie będą oceniać jedynie samych osiągnięć. Równie ważną rolę mają też stanowić chęci, dzięki czemu osoby mniej uzdolnione lub słabsze, nie będą na straconej pozycji. Na Kontakcie 24 czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie. Czy podoba się Wam nowy pomysł resortu edukacji? Komentujcie!

Na WF-ie będą oceny za chęci | Wideo: TVN 24

 

 

 

- Sam wysiłek i chęć brania udziału w tych zajęciach powinna być doceniona - mówi minister Joanna Kluzik-Rostkowska. - Piątka należy się wtedy, kiedy dziecko przyjdzie na zajęcia i będzie robiło wszystko, żeby starannie wykonać ćwiczenie zadane przez nauczyciela - dodaje.

W nowych przepisach MEN zapisało, że „należy w szczególności brać pod uwagę wysiłek wkładany przez ucznia w wywiązywanie się z obowiązków”. Liczyć ma się też obecność na zajęciach oraz aktywność poza nimi, na przykład „działania na rzecz sportu szkolnego i kultury fizycznej”.

Nowa rzeczywistość

Nauczyciele, przynajmniej ci z gimnazjum nr 20 w Warszawie, są ze zmian zadowoleni. Sami już wcześniej zaczęli stosować podobną filozofię, choć najwyższe stopnie rezerwują jednak dla tych najlepszych. - Ci super zdolni mają te szóstki jednak. Natomiast słabsi mieszczą się w granicach czwórki i piątki - mówi w materiale "Polska i Świat" Jacek Suchocki, nauczyciel WF.

Ciekawi jesteśmy, jakie jest Wasze zdanie na temat nowego pomysłu MEN. Czy przy ocenianiu chęci powinny być tak samo wartościowe jak umiejętności? Czekamy na Wasze komentarze!

Czytaj też na TVN24.pl