MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Piaskowa: Kolizja z kurczakami w tle na DK 6

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dzisiaj około godziny 13:40 do dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Lęborku (woj. pomorskie) wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 6 z jedną zakleszczoną osobą w pojeździe.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Lębork, zastęp  z OSP Nowa Wieś Lęborska, policję oraz pogotowie ratunkowe.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra jadąc od strony Słupska, wyjeżdżając z łuku drogi wpadł w poślizg. Następnie pojazd obróciło o 180 stopni, w wyniku czego samochód uderzył tyłem w ciężarówkę wiozącą pisklaki.Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, uwolnienie zakleszczonego poszkodowanego ze zmiażdżonego pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz przekazanie go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W dalszej kolejności ratownicy uprzątnęli miejsce zdarzenia z elementów powypadkowych (po decyzji policji) oraz użyli sorbentu w celu neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Gdyby w jednym lub drugim pojeździe znajdowali się pasażerowie - byłby to wypadek z ofiarami śmiertelnymi. W zdarzeniu ucierpiał tylko sprawca zdarzenia - młody kierowca Opla Astry, który został przewieziony do lęborskiego szpitala. Obaj kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Jedynymi ofiarami śmiertelnymi były pisklęta przewożone w ciężarówce. Kilkadziesiąt z nich padło po zderzeniu, resztę przenieśli do innego pojazdu strażacy. Ruch na miejscu był całkowicie zamknięty, po pewnym czasie odbywał się wahadłowo. Przyczyną, zdaniem policji, mogło być niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.