tvnpix
Paw zamieszkał na Golędzinowie, Foto: Anna

Paw zamieszkał na Golędzinowie. Nie chce współpracować ze strażą

Jest wystraszony i słaby, ale kiedy na pomoc przychodzą mu strażnicy z Eko Patrol, ucieka na dach. Mowa o pawiu, który od soboty zamieszkuje na osiedlu Golędzinów. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak pisze pani Anna, paw pojawił się obok budynku przy ul. Jagiellońskiej 49 d. Próbowano mu pomóc i ściągnąć go z parapetu, ale próby zakończyły się fiaskiem.

"Eko Patrol już dwukrotnie starał się odłowić pawia, niestety bez rezultatu. Paw odlatuje na dach dawnego fortu. Obawiam się że ptak nie poradzi sobie w tych warunkach i nie przeżyje" - informuje Reporterka 24.

"Pawie nie są niespodzianką"

O odławianie ptaka spytaliśmy straż miejską.

- Potwierdzam, że mieliśmy zgłoszenia od mieszkańców w tej sprawie i podejmowaliśmy próby odławiania pawia - mówi rzeczniczka formacji Monika Niżniak. Podkreśla jednak, że ptak jest w dobrej kondycji. - Jest silny i zdrowy. Kiedy widzi człowieka, najwyraźniej czuje zagrożenie i ucieka. Będziemy dalej monitorować sytuację - zapewnia.

Niżniak dodaje też, że pawie w stolicy wcale nie są niespodzianką. - W ubiegłym roku mieliśmy kilka interwencji związanych z ich odławianiem. Czasami mogą one trwać kilka dni - przyznaje.

Czytaj więcej na: tvnwarszawa.pl

Autor: kw/b Źródło: tvnwarszawa.pl