Zamknięty

Pisze o tym:

23 reporterów

Dodano:

26 materiałów

"Patrzmy na Zachód" vs "dwa razy nie zapłacę". Komentujecie zmiany w systemie kontroli pojazdów

Kierowców czekają duże zmiany. 13 listopada ruszyła nowa edycja systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Między innymi zmodyfikowany jest sposób uiszczania opłaty za badanie. Od tego dnia zapłacimy przed kontrolą, a nie po niej, tak jak do tej pory. Na Kontakt 24 otrzymujemy Wasze komentarze w tej sprawie. Czekamy na więcej opinii. Dołączcie do naszego gorącego tematu.

Jarosław Maznas, Arkadiusz Kuzio i Michał Kościuszko o zmianach na stacjach diagnostycznych Źródło: tvn24

 

Zgodnie z nowymi przepisami, za diagnostykę zapłacimy jeszcze przed jej przeprowadzeniem. Niezależnie od tego, czy samochód pomyślnie przejdzie badanie, czy też nie. Jeśli zostaną wykryte usterki w pojeździe, kierowca będzie miał dwa tygodnie na ich usunięcie. Po tym czasie będzie musiał ponownie zapłacić za badanie.

Informacja o wykrytej usterce trafi od razu do systemu, w razie gdyby ktoś chciałby wykonać badanie w innej stacji diagnostycznej. W myśl nowych zasad, do CEPiK będą także trafiać informacje o zabezpieczeniach na pojeździe w tym o zajęciu go przez organ egzekucyjny.

O zmianach w przepisach przeczytasz więcej na portalu tvn24bis.pl

Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie. Czy według Was nowe przepisy usprawnią funkcjonowanie tego systemu i wyeliminują przeprowadzane "z przymrużeniem oka" badania?