tvnpix

Pasażerowie na torach, awarie, opóźnienia. Pechowy czwartek na kolei

Chaos i brak informacji - piszą na Kontakt 24 pasażerowie Kolei Mazowieckich, którzy w czwartek rano próbowali dostać się do pracy. Z powodu awarii pociągu i wcześniejszej awarii urządzeń sterowania ruchem, składy na linii Małkinia - Warszawa były opóźnione. "Ludzie idą pieszo do ul. Radzymińskiej (...) Nic, tylko kpina z pasażerów" - relacjonował jeden z internautów.

Czwartek okazał się dla pasażerów Kolei Mazowieckich wyjątkowo pechowy. "Na linii Tłuszcz - Warszawa Wileńska pociągi zaliczają spóźnienia nawet 70 min" - napisał rano na skrzynkę Kontaktu 24 @Marcin.

Internauta @Pasażer donosił z kolei, że po tym jak zepsuł się pociąg, pasażerowie długo czekali na jakąkolwiek informację, aż wreszcie poszli pieszo do ulicy Radzymińskiej: "Jak co dzień Koleje Mazowieckie pokazują jakie to są nieudolne. Pasażerowie usiłujący dojechać do pracy od strony Wołomina, szli pieszo do Radzymińskiej. Po tym, jak popsuł się pociąg, około godziny czekali na jakąkolwiek informację. Jakby nie można było wcześniej poinformować pasażerów, by przesiedli się do komunikacji miejskiej w Ząbkach" - oburzał się zdezorientowany @Pasażer. I dodał: "To, co dzieje się na KM to nic, tylko kpina z pasażerów"

Dwie awarie

Jak się okazuje, problemy i opóźnienia były związane z usterką pociągu i wcześniejszą awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Jak poinformowały na stronie internetowej Koleje Mazowieckie, do awarii pociągu doszło na odcinku Zielonka - Warszawa Wileńska. Usterka dotyczyła pociągu relacji Małkinia - Warszawa Wileńska. Była spowodowana najechaniem na przeszkodę na przejeździe kolejowym.

"Pociąg nr 7926 zostanie awaryjnie sprowadzony do stacji Warszawa Wileńska z wykorzystaniem pociągu nr 7726 rel. Tłuszcz (6:40) - Warszawa Wileńska (7:30). Z powodu tego wydarzenia (i poprzedniej awarii urządzeń sterowania ruchem kolejowym) pociągi na linii Małkinia - Warszawa mogą być opóźnione ponad 30 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie' - informowały Koleje Mazowieckie.

Wstrzymany ruch na Lotnisko Chopina

Przed godziną 9 Koleje Mazowieckie poinformowały o kolejnej awarii. Problem dotyczył pociągów jadących na Lotnisko Chopina.

"Z powodu podejrzenia pożaru w tunelu kolejowym wiodącym do Lotniska Chopina wstrzymany został ruch pociągów do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Wprowadzone zostaje tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie biletów KM ważnych na dojazd do Lotniska Chopina w autobusach linii 175 na odcinku Foksal - Lotnisko Chopina i Lotnisko Chopina - Foksal" - podały w komunikacie Koleje Mazowieckie.

Wstrzymanie ruchu spowodowało opóźnienia pociągów na linii Warszawa - Radom. Ruch przywrócono o godzinie 9.16.

Autor: kde/ja

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.