użytkownik niezalogowany
Autor:DonAnomin
Aktualizacja:

Paraliż podczas budowy kanalizacji

W gminie Czerwieńsk, w miejscowościach Laski, Nietków budowana jest kanalizacja. Budowa trwa już ponad rok i mieszkańcy skazani są na ciągłe blokady dróg i objazdy "widmo". Oficjalny termin ukończenia prac minął na koniec sierpnia 2010, jednak drogi nadal pozostają nieprzejezdne.

Firma zajmująca się budową kanalizacji wytyczyła objazd nadkładający 5 Km drogi. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby ten objazd nie prowadził przez nieutwardzone drogi polne, które podczas opadów deszczu się do tego zupełnie nie nadają.

 

Wideo przedstawia objazd w miejscowości Laski, który zastępuje 300 m głównej ulicy w miejscowości. Film datowany jest na dzień 17 września, jednak taki stan dróg utrzymuje się już od dwóch miesięcy, a pracy robotników nie widać. Objazd jest skierowany na drogę, która także była remontowana, jednak pozostaje niedokończona, o czym świadczą słupki ostrzegawcze na wystających studzienkach na środku drogi. Mieszkańcy muszą zjeżdżać na błotniste pobocze (miejscami przebijając się przez wysoki krawężnik) lub na chodnik. Objazd oznakowany jest tylko 2 razy - na początku i na końcu, mimo dwóch rozwidleń dróg, na których nie stoi żaden znak. W trakcie jazdy trzeba po prostu wiedzieć, którędy on prowadzi. Mijanie samochodów zazwyczaj odbywa się w trybie wahadłowym - tylko w niektórych miejscach nie istnieje ryzyko ugrzęźnięcia w błocie na poboczy lub pozwala na to szerokość drogi. Pomimo dość wczesnej godziny (15:00), robotników nigdzie nie widać.

 

 

Jeżeli droga nie zostanie wykończona do tegorocznej zimy, żadna firma nie podejmie się odśnieżania jej, ponieważ jej aktualny stan wyklucza taką możliwość, a co za tym idzie spowoduje odcięcie miejscowości od świata. Pomimo wielokrotnych apeli do burmistrza gminy, mieszkańcy nie otrzymali żadnej odpowiedzi, ani tym bardziej pomocy z jego strony. Jak na razie sytuacja nie uległa w żaden sposób zmianie. Terminy ukończenia drogi są ciągle przesuwane.

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.