Zamknięty

Pisze o tym:

62 reporterów

Dodano:

91 materiałów

Pająki w natarciu. Pokazywaliście nam swoich "sąsiadów"

Jesień to nie tylko kolorowe liście, grzyby czy zmiana czasu na zimowy. To czas, kiedy robi się coraz chłodniej, a do naszych domów mogą zawitać niecodzienni goście, czyli... pająki. Wkrótce zaczniemy częściej zauważać, jak mkną po ścianach i snują swoje sieci po kątach. Boicie się ich? Co robicie, gdy widzicie gigantycznego pająka? Czekamy na opinie, a także zdjęcia Waszych nowych "sąsiadów". Dołączcie do gorącego tematu Kontaktu 24.

Pająki w natarciu. Pokazywaliście nam swoich "sąsiadów"

Pająki w domach Reporterów 24

Pająki, jak co roku, jesienią planują wielką inwazję na ciepłe i suche domy ludzi, w których osiądą nawet na kilka miesięcy. Wkrótce zaczniemy zauważać, jak wiją swoje sieci w naszych pokojach, kuchniach czy łazienkach. Zapewne spotkamy wiele ich odmian, chociażby kątnika olbrzymiego, który nawiedził już Wielką Brytanię.

Co ciekawe, gatunek ten do 1987 roku znajdował się w księdze rekordów Guinessa. A to za sprawą rekordu prędkości poruszania się, który wynosi do 0,53 metrów na sekundę.

Ukąszenie tego gatunku nie jest też groźne dla ludzi i zwierząt.

"Są okropne (...) A ja kilka zjadłam?"

Na Kontakt 24 przysłaliście już pierwsze zdjęcia Waszych nowych "gości". "Pająki te nagminnie odwiedzają nasze mieszkanie. Ostatnio podczas robienia śniadania spacerował po płycie kuchenki, wieczorem zaś jeszcze większy osobnik przypodobał sobie miejsce pod uchwytem szuflady na szafie" - napisała monika_2901. Jak dodaje, cierpi na arachnofobię. "Gdy zobaczę pająka w swoim otoczeniu, potrafię dostać gorączki i wymiotować" - napisała internautka.

"Ja chyba parę zjadłam, całkiem nieświadoma. Nie zabijam pająków, łapię je i wyrzucam na zewnątrz, ale one wracają. Nic do nich nie mam, mimo to są do zniesienia"- uważa Zosia.

Problem z nietypowymi sąsiadami ma też Dawid, mieszkaniec zachodniej części Polski. - U mnie od kilku lat, co roku, w domu gnieżdżą się kątniki, są naprawdę okropne, pod każdym kamieniem w ogródku, nie mówiąc już o piwnicy - napisał.