Zamknięty

Pisze o tym:

23 reporterów

Dodano:

23 materiały

"Oszukują na licznikach", "klepią na potęgę". Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego samochodu?

"Pierwszy właściciel", "bezwypadkowy", "niski przebieg", "wszystkie części oryginalne" - to tylko niektóre z podstawowych haseł jakie możemy znaleźć w ogłoszeniach sprzedaży używanego samochodu. Niestety czasami chcąc szybko pozbyć się auta, sprzedający mija się z prawdą.

"Oszukują na licznikach", "klepią na potęgę". Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego samochodu?

Na co zwracać uwagę przy kupnie używanego samochodu? Źródło: Shutterstock

JAK SIĘ NIE DAĆ OSZUKAĆ PRZY ZAKUPIE SAMOCHODU? NAGRANIE Z PROGRAMU "BIZNES DLA LUDZI" OBEJRZYSZ NA STRONIE TVN24BIS.PL

Niektórzy internauci przyznają, że kupili używany samochód skuszeni ceną. Po kilku tygodniach okazało się, że ich auto nie było warte takich pieniędzy.

"Sprowadziłem samochód z Niemiec. Cena była bardzo niska, pojazd wydawał się być w dobrym stanie. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że auto jest awaryjne, a elektryka jest do bani. Niestety osoba, która sprzedała mi samochód rozpłynęła się w powietrzu, a ja zostałem z problemem" - napisał Robert.

Wojtek podkreślił, że sprzedawcy często "oszukują na licznikach". "To jest częsta praktyka" - skomentował. Bartek napisał, że warto "porządnie sprawdzić, czy auto, rzeczywiście było bezwypadkowe". "Oni klepią te auta na potęgę. Ja zawsze jeżdżę z zaufanym mechanikiem, kiedy chcę kupić używany samochód" - zaznaczył.

Policja przypomina, że aby sprawdzić samochód lub motocykl nie trzeba jechać z nim do najbliższego posterunku policji. Wystarczy wejść na stronę www.historiapojazdu.gov.pl.