użytkownik niezalogowany
Autor:Sierstek
MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Oszukani pasażerowie linii Wizz Air w MPL Katowice – Pyrzowice.

Pasażerów lotu linii Wizz Air do Liverpool-u nr rejsu W6 105 z Katowic zastała nie miła niespodzianka, gdy załoga samolotu poinformowała o odwołaniu lotu.

Informacja ta została przekazana pasażerom już na pokładzie samolotu oczekującego na zgodę na start około godzinie 22:30. Ze względu za nagłe pogorsgzenie się warunków atmosferycznych nad lotniskiem i kolejce samolotów do odladzania samoloty startowały z opóźnieniem. Planowy odlot samolotu miał odbyć się o 20:15.

Samoloty startujące z lotniska w Pyrzowicach do portów: Dortmund rejs nr W6 165 (Wizz Air) o godzinie 16:05 wystartował o 17:21, Madryt rejs nr W6 169 (Wizz Air) o godzinie 16:25 wystartował o 17:50, Warszawa rejs nr LO 3882 (LOT) o godzinie 17:35 wystartowz ał o 23:20, Doncaster-Sheffield rejs nr W6 129 (Wizz Air) o godzinie 19:40 wystartował o 22:40.

Wszystkie loty zostały wykonane z opóźnieniem poza felernym lotem W6 105 do Liverpool-u.

Oficjalna informacja przekazana przez załogę samolotu to złe warunki atmosferyczne panujące nad lotniskiem. Takie też zaświadczenie zostało wystawione przez GTL LOT Usługi Lotniskowe SP. Z. O. O.

Natomiast otrzymaliśmy informację od jednego z bagażowych, iż lot został odwołany z powodu przekroczenia czasu pracy załogi spowodowanego oczekiwaniem w kolejce na start a nie złymi warunkami pogodowymi.

Informacja ta nie została przekazana do wiadomości wściekłych pasażerów, którzy czekali już na terminalu „A" w oczekiwaniu na swoje bagaże.

Z uzyskanych informacji nie jest to pierwsze takie zachowanie linii Wizz Air wobec swoich pasażerów. Z rozmowy z pasażerami dowiadujemy się że Wizz Air w ostatnich miesiącach przestaje dbać o swoich pasażerów.

 

Sierstek