Zamknięty

Pisze o tym:

10 reporterów

Dodano:

16 materiałów

Orlen Warsaw Marathon 2015 na Waszych zdjęciach

W niedzielę po raz trzeci tysiące osób wybiegły na stołeczne ulice w ramach Orlen Warsaw Marathon. Pierwszy na mecie zameldował się Etiopczyk Hayle Lemi Berhanu. Jako dziewiąty linię mety przekroczył Henryk Szost. A Wy braliście udział w tym wyzwaniu? A może pobiegli Wasi bliscy lub znajomi, którym kibicowaliście? Czekamy na Wasze zdjęcia, filmiki i relacje!

Foto: Dariusz_Warczakoski

Organizatorzy niedzielnego biegu określają Orlen Warsaw Marathon największą imprezą biegową w Polsce. Ten dzień nieoficjalnie nazywany jest mianem narodowego święta biegania. Mogliście się sprawdzić na trzech dystansach: maratońskim (42 km 195 metrów), 10 km oraz 4,6 km, a także w marszobiegu na 4,6 km.

Miłośnicy biegania do dyspozycji mieli główne ulice Warszawy. Wystartowali o godz. 9:30 spod Stadionu Narodowego. Trasa biegu prowadziła przez ulice Gagarina, Spacerową, Puławską na Ursynów i dalej do Powsina. Maratończycy wrócili Jana III Sobieskiego, ponownie Powiślem przez Most Świętokrzyski. Meta również znajdowała się na Narodowym.

O biegu czytaj też na tvnmeteoactive.pl!

3. edycję Orlen Warsaw Marathon wygrał pochodzący z Etiopii Hayle Lemi Berhanu. Osiągnął czas 2:07:56. Dziewiąty na mecie był Henryk Szost z czasem 2:10:11. Wśród kobiet najszybsza okazała się Etiopka Fatuma Sado. Wcześniej zakończył się bieg na 10 km, w którym triumfował Kenijczyk Hillary Kimaiyo

Braliście udział w poprzednich edycjach? A może tym razem udało Wam się powalczyć na trasie Orlen Warsaw Marathon? W Gorącym Temacie Kontaktu 24 czekamy na Wasze wspomnienia, relacje, zdjęcia, nagrania i opinie!