MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Opel Vectra przygnieciony do drzewa - śmiertelny wypadek na DK78 w rejonie Gliwic

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

Dzisiaj przed godziną 13.00 doszło do tragicznego wypadku na trasie Gliwice - Rybnik (DK78). Na śliskiej nawierzchni jadący od strony Gliwic Opel wpadł w poślizg i znalazł się pod kołami jadącego z przeciwka TIR-a. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

 

Wypadek na dobre sparaliżował ruch, droga jest obecnie nieprzejezdna w obu kierunkach, a policja kieruje wszystkich przez Knurów. Z tego powodu zakorkowana jest m.in. ulica 26 stycznia w Knurowie. Zdarzenie miało miejsce między zjazdem na Bojków, a skrzyżowaniem z ulicą Szpitalną.

 

Obecnie badane są przyczyny wypadku, ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Gliwic Opel wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z ciężarówką. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochody po zderzeniu przejechały jeszcze kilkanaście metrów, a TIR dosłownie wgniótł Opla w drzewo.

 

Na

miejscu trwają czynności policyjne, konieczna jest obecność prokuratora. Samochód jest na tyle zniszczony, że obecni na miejscu strażacy nie byli w stanie stwierdzić, czy na miejscu pasażera ktoś jechał. Kierowcy TIR-a na szczęście nic się nie stało. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze dwie, a nawet trzy godziny.