użytkownik niezalogowany
Autor:~PR Inspiration
MATERIAŁ INTERNAUTY

Okradziono „Domek Fiński” – apel o pomoc

W ubiegły czwartek włamano się do Domku Fińskiego nr 8/2 na warszawskim Jazdowie. Skradziono wszystkie kable elektryczne, łącznie z gotową instalacją na ścianach a także sprzęt budowlany i narzędzia. Domek jest częścią projektu „OsiemPrzezDwa”, realizowanego przez Fundację Pracownia Nauki i Przygody oraz Okręgu Mazowieckiego ZHR, którego celem jest działalność kulturalno - artystyczna, skierowana do mieszkańców Warszawy.

„OsiemPrzezDwa” to wspólna inicjatywa Fundacji Pracownia Nauki i Przygody oraz Okręgu Mazowieckiego ZHR. Organizacje wygrały konkurs na możliwość wykorzystania domku do prowadzenia działalności kulturalno-artystycznej. W przyszłości mają odbywać się w nim różnego rodzaju warsztaty i spotkania tematyczne skierowane do społeczności lokalnej śródmieścia i całej Warszawy: dzieci i młodzieży a także nauczycieli, wychowawców, instruktorów, trenerów, wolontariuszy organizacji pozarządowych. Obecnie domek jest remontowany przez wolontariuszy Fundacji oraz harcerzy. IKEA Warszawa wspiera ich działania.

W miniony czwartek włamano się remontowanego domku. Skradziono całą instalację elektryczną, wyrwano kable spod tynku, odcięto przewody z przedłużaczy. Włamywacze zabrali również narzędzia i sprzęt budowlany. Przedstawiciele Fundacji apelują o pomoc w zbiórce pieniędzy lub pomoc rzeczową w postaci kabli i sprzętu do remontu. Założyli w tym celu wydarzenie na FB „Podaruj kawałek kabla do OsiemPrzezDwa”.

Ukradziono WSZYSTKIE kable elektryczne, jakie mieliśmy, łącznie z gotową instalacją na ścianach, ale nie poddajemy się! Chcemy skończyć remont czym prędzej, chcemy stworzyć otwarte, przyjazne i radosne miejsce!Potrzebujemy Waszej pomocy! Potrzebujemy nowych kabli wraz z przyczepami lub korytkami oraz wiele innych drobnych materiałów.Można podarować nam kabel – koszt 1 metra to ok 2,5 zł. Będziemy wdzięczni za każdą darowiznę! Jeśli 200 osób podaruje nam 5 złotych, w naszym OsiemPrzeDwa będzie nowa elektryka – piszą na FB przedstawiciele Fundacji.        

Każdy kto zechce wesprzeć  Fundację może dokonać przelewu lub udzielić pomocy rzeczowej.

Dane do przelewu:
Fundacja Pracownia Nauki i Przygody
ul. Rymkiewicza 19a
01-644 Warszawa,
nr konta: 76 1140 2017 0000 4102 1288 5005
tytuł: darowizna osiemprzezdwa

Więcej informacji o projekcie: http://www.naukaprzygoda.edu.pl/projekty/osiemprzezdwa/

Wydarzenie na FB i stronie www:

https://www.facebook.com/events/1542583156010133

http://www.naukaprzygoda.edu.pl/podaruj-kawalek-kabla-do-osiemprzezdwa/