tvnpix
Pali się hala produkcyjna w Głogowie, Foto: TVN 24 | Wideo: tvn24
Ogromny dym i huk. Hala runęła w trakcie pożaru
Aktualizacja:

Ogromny dym i huk. Hala runęła w trakcie pożaru

Blisko 50 zastępów straży walczyło z pożarem, który objął halę produkcyjną w Głogowie (Kujawsko-Pomorskie). Do późnego wieczora potrwa dogaszenie pogorzeliska. Spłonęło blisko dwa tysiące metrów kwadratowych budynku. Pierwszą informację, zdjęcia oraz nagrania otrzymujemy na Kontakt 24.

 

Nagranie z drona
Nagranie z drona Źródło: tvn24

Pożar w hali z tworzywami sztucznymi wybuchł po godzinie 12. Według wstępnych informacji ogień pojawił się na zewnątrz budynku, a w skutek pożaru hala z surowcami się zawaliła.

- Swoje działania w początkowej fazie skupiliśmy na obronie drugiej hali produkcyjnej, która przylegała do tej, która się paliła - powiedział o godzinie 15 na antenie TVN24 brygadier Andrzej Seroczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Jak mówił, hala, która się spaliła, miała powierzchnię około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. - Spaleniu ulega hala łącznie z częścią biurową i ze składowiskiem - relacjonował rzecznik toruńskiej komendy.

Dogaszają spaloną halę

Przez blisko trzy godziny strażacy walczyli, by dotrzeć do źródła ognia. Jeszcze chwile przed godziną 14 Seroczyński mówił, że pożar jest w fazie rozwojowej. Wówczas na miejsce ściągnięto 32 zastępy straży. O godzinie 15 było ich już 48. - Pożar jest zlokalizowany, trwa dogaszanie tej części, która się paliła - mówił.

Nikt nie został poszkodowany. W niedzielę zakład był zamknięty, w środku nie było pracowników. Brygadier Seroczyński uspokoił także, że dym nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców pobliskich domów.

Do późnego wieczora w niedzielę potrwa dogaszenie pogorzeliska.

Adam Krajewski, reporter TVN24 o pożarze hali
Adam Krajewski, reporter TVN24 o pożarze hali Źródło: TVN 24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: mj/bkol,ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.