tvnpix
Foto: trusiu

Ogień w budynku dawnego młyna

Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w budynku starego młyna w Łobzie (Zachodniopomorskie). Zdjęcia oraz informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze tuż przed godziną 16.

- Ogień zauważono w opuszczonym budynku starego młyna - powiedział mł. kpt. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Po opanowaniu pożaru budynek został przeszukany. W środku nikogo nie znaleziono. Jak powiedział Grzegorz Paluch, młyn został wcześniej wycofany z użytkowania. - Był zabezpieczony w taki sposób, aby do środka nie mogli wchodzić ludzie - poinformował.

Poszkodowany strażak

Służby nie mają informacji o tym, aby w zdarzeniu ucierpiały osoby postronne. - Lekkie obrażenia poniósł jeden ze strażaków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - zapewnił oficer prasowy.

W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej. - Na miejscu byli również przedstawiciele Nadzoru Budowlanego. Okoliczny teren na pewno do jutra będzie zamknięty, a sam budynek w przyszłości prawdopodobnie zostanie rozebrany - powiedział mł. kpt. Paluch.

Autor: est/ak

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.