tvnpix
Foto: Mateusz
Aktualizacja:

Ofiara śmiertelna, ranni. Blisko 600 interwencji strażaków

Grzmiało, padało, wiatr zrywał dachy z budynków i łamał drzewa. W sobotę strażacy interweniowali 591 razy, z czego najwięcej - 253 razy na Dolnym Śląsku. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne - poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Zdjęcia i nagrania przesyłacie na Kontakt 24.

 

Jak poinformował Batorski, wieczorem na Mazowszu nawałnica doprowadziła do tragedii. W powiecie piaseczyńskim na samochód spadło drzewo, w wyniku czego zginął mężczyzna. Ponadto w trakcie burz dwie osoby ucierpiały w wyniku wypadków na drodze na Dolnym Śląsku na wysokości Kobierzyc, gdy na ich samochody spadły konary. Jak podkreślił rzecznik, poszkodowani odnieśli niewielkie obrażenia.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie między innymi z odcinka drogi krajowej nr 8 między Łagiewnikami a Kobierzycami. Jak informowała nas Reporterka 24, tuż po godzinie 17 zerwała się potężna burza z piorunami, a "latające gałęzie uderzały w samochody".

Batorski podał ponadto, że w miejscowościach Deksyty i Weskajmy na Mazurach silny porywisty wiatr - a nie trąba powietrzna, jak dotąd informowano - uszkodził kilkanaście dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

W sobotę zastępca dyrektora RCB informował, że przez miejscowości Deksyty oraz Weskajmy (woj. warmińsko-mazurskie) przeszła prawdopodobnie trąba powietrzna. Informacje takie potwierdziła wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj. - Dwie miejscowości zostały dotknięte przez trąbę powietrzną, która trwała wprawdzie krótko, ale spowodowała straty głównie materialne. Na szczęście nie było ofiar w ludziach - mówiła na antenie TVN24.

Jak tłumaczył oficer prasowy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Rafał Melnyk, w miejscowości Deksyty uszkodzone zostały dachy na pięciu budynkach mieszkalnych i pięciu gospodarczych. Wiatr częściowo zerwał dach z budynku mieszkalnego i całkowicie z gospodarczego. Poza tym uszkodzone zostały dachówki. W miejscowości Weskajmy wiatr uszkodził dwa dachy na budynkach mieszkalnych.

 

Czytaj też na tvnmeteo.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ps//aw Źródło: Kontakt 24/ tvnmeteo.pl