tvnpix
Skutki ulewy na Gran Canarii, Foto: mario

Odwołane loty, zamknięte szkoły, potoki na drogach. Cyklon Hermine na Wyspach Kanaryjskich

Nad Wyspami Kanaryjskimi przechodzi cyklon posttropikalny Hermine. Chociaż zjawisko osłabło, w wielu miejscach archipelagu nadal obowiązują alerty pogodowe. Zdjęcia zalanych dróg na Gran Canarii otrzymaliśmy na Kontakt 24.

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

Cyklon posttropikalny Hermine nadal stwarza zagrożenie dla Wysp Kanaryjskich W poniedziałek w części archipelagu nadal obowiązuje pomarańczowy alert pogodowy. Prezydent Ángel Víctor Torres wyjaśnił podczas niedzielnej konferencji prasowej, że jest to podyktowane prognozami kolejnych obfitych opadów deszczu.

1400 interwencji od soboty

Jak poinformowała w niedzielę wieczorem Marta Moreno, zastępca dyrektora Urzędu Ochrony Ludności i Sytuacji Nadzwyczajnych, od soboty mieszkańcy Wysp Kanaryjskich zgłosili ponad 1400 niebezpiecznych sytuacji związanych z pogodą. Najbardziej niebezpiecznie było na Gran Canarii, w szczególności w okolicach kurortu Las Palmas i w gminie La Aldea de San Nicolás.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z Gran Canarii. Jedna z dróg w zachodniej części wyspy została pokryta warstwą błota i kamieni, a wody opadowe spływały po niej niczym potok.

Odwołane loty, zamknięte szkoły

Z uwagi na trudne warunki pogodowe, lokalny operator lotnisk Aena poinformował w niedzielę, że ruch lotniczy na kilku wyspach został czasowo wstrzymany. Odwołano 141 lotów, w tym 62 w północnego lotniska na Teneryfie, 23 z La Palmy, 20 z El Hierro, osiem z Lanzarote i cztery z La Gomery. Rząd regionalny dla ostrożności zamknął w poniedziałek szkoły.

Autor: as/dd,rzw Źródło: tvnmeteo.pl