Temat w toku

Pisze o tym:

445 reporterów

Dodano:

776 materiałów

Odsłony lata na Waszych zdjęciach

Długie dni, ciepłe noce, bujna roślinność i piękne kwiaty - mamy lato. Pokażcie nam, jak wygląda u Was - jest upalne i suche, czy może obserwujecie gwałtowne zjawiska atmosferyczne, burze i deszcze? Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania.

Odsłony lata na Waszych zdjęciach

Powrót (+24) lata, motyli i innych owadów Autor: Jaga_

 

Astronomiczne lato rozpoczęło się w środę, 21 czerwca, gdy Słońce znalazło się w punkcie Raka. Góruje wtedy w zenicie nad zwrotnikiem Raka, czyli nad najdalej położonym na północ od równika zwrotnikiem, dla którego jest to możliwe. To najdłuższy dzień w roku. Zaraz po nim, bo 22 czerwca, następuje kalendarzowe lato, które potrwa do 23 września.

Latem obserwować można między innymi roje meteorów - także najbardziej znane, Perseidy, aktywne od 17 lipca do 24 sierpnia, z maksimum zwykle w nocy z 12 na 13 sierpnia (w tym roku maksimum przypadło 13 sierpnia w środku dnia).

Oprócz zjawisk na niebie, często Waszą uwagę zwraca gwałtowna aura oraz piękno przyrody, jaka Was otacza. Wysyłacie nam nagrania ulewnych deszczy, jakie nawiedzają Wasze okolice i efekty niszczycielskich burz. Jakie lato będzie tego roku? Czekamy na Wasze materiały.