tvnpix

Odcięli mu dłoń. Policja: "To mogła być szabla"

29-latek, któremu nieznani sprawcy odcięli prawą dłoń i poważnie okaleczyli palce lewej ręki, trafił do szpitala w Szczecinie. Mężczyzna został zaatakowany w nocy z soboty na niedzielę na parkingu w okolicy dyskoteki w Żyrardowie (woj. mazowieckie). Policja poszukuje sprawców napadu. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24 od jednego z internautów.

Brutalny napad pod dyskoteką (materiał z niedzieli) / Fakty TVN
Brutalny napad pod dyskoteką (materiał z niedzieli) / Fakty TVN Źródło: Fakty TVN

Poszkodowany został przetransportowany do jednego ze szczecińskich szpitali. "Początkowo trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, a stamtąd został przetransportowany do Warszawy. Jak twierdzi rodzina, nie było gwarancji, że tam operacja się powiedzie i odzyska sprawność, stąd decyzja, by przewieźć go do Szczecina" - relacjonowała po godzinie 14 reporterka TVN24.

Napad na parkingu

Do napadu doszło na parkingu przed dyskoteką w Żyrardowie (woj. mazowieckie) przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. "Około północy kilku sprawców ostrymi przedmiotami zaatakowało 29-letniego mężczyznę. Stracił on prawą dłoń ma także okaleczone palce lewej ręki. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala w Grodzisku, potem został przewieziony do szpitala w Warszawie. Lekarze będą się starali przyszyć mężczyźnie odciętą dłoń" - informował w niedzielę rano January Majewski z Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Kilka godzin później zadecydowano, że operacja zostanie przeprowadzona w Szczecinie.

Sprawcy, którzy napadli na 29-latka zbiegli z miejsca zdarzenia. Jak poinformował Arkadiusz Zgieb z policji w Żyrardowie, napastnicy zaatakowali ostrym narzędziem. Mogła to być szabla.

Pierwsze zatrzymania

Jak poinformowała nas w poniedziałek rano kom. Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, policjanci zatrzymali do wyjaśnienia kilka osób w związku z brutalnym napadem na 29-latka. "Podczas dynamicznego zatrzymania auta, doszło do przypadkowego wystrzału z broni palnej jednego z funkcjonariuszy. Raniony został w ramię jeden z pasażerów zatrzymywanego pojazdu" - dodała.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT ZATRZYMAŃ

Poszkodowany trafił do szpitala w Szczecinie / TVN24
Poszkodowany trafił do szpitala w Szczecinie / TVN24

Autor: ak,kde//jaś,mj

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.