Zamknięty

Pisze o tym:

242 reporterów

Dodano:

280 materiałów

Od Dubaju po Tajwan. Biało-czerwone barwy opanowały świat

Wiersze recytowane przez dzieci, olbrzymie żywe flagi i te mniejsze, powiewające w Singapurze czy Kuwejcie. W biało-czerwonych barwach oświetlony był także najwyższy budynek na świecie, Burj Khalifa w Dubaju oraz most w kanadyjskim Edmonton. Dla Niepodległej robiliście też pompki, nurkowaliście i piekliście słodkości. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy od was mnóstwo zdjęć i filmów, na których pokazywaliście, jak świętowaliście setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy!

Od Dubaju po Tajwan. Biało-czerwone barwy opanowały świat

Tak świętujecie odzyskanie przez Polskę niepodległości

 

"Nauczyciel plastyki i techniki z małej wiejskiej szkoły w Laskownicy (Kujawsko-Pomorskie) zrobił sobie selfie z uczniami z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Do zdjęcia zaangażował setkę uczniów"- napisał fotokoniec.

W piątek, 9 listopada, uczniowie szkół bili "rekord dla Niepodległej" we wspólnym śpiewaniu hymnu. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy z wielu placówek, między innymi ze szkoły w Łęczycy (Łódzkie). Uczniowie podstawówki imienia Jana Pawła II przemaszerowali również ze 100-metrową narodową flagą, a w niebo wypuścili białe i czerwone balony.

W szkole w Kobylnicy (Pomorskie) Reporterka 24 panibożenka rozmawiała z najmłodszymi uczniami na temat historii kraju, "o bohaterach i patriotach, o radości z wolności i przynależności do Unii Europejskiej". "To chyba prawdziwy patriotyzm - przekazać maluchom dumę i miłość do ojczyzny. To prawdziwy patriotyzm tych maluchów, bo one są szczere" - dodała Reporterka 24, nauczycielka dzieci.

"Kochamy cię, Polsko"

Obchody z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano w całym kraju i poza jego granicami. Otrzymaliśmy relacje między innymi z Kuwejtu, Singapuru, Norwegii czy Dublina.

„Przyszło nam świętować 100-lecie niepodległości z daleka od ojczyzny. Ale pamiętamy. I tutaj z tego miejsca, Europa Point, składamy tobie Polsko najlepsze życzenia, abyś rosła w sile, rozwijała się i piękniała z dnia na dzień. Kochamy cię, Polsko. Do zobaczenia” – napisała z Gibraltaru Jusia.

„10 listopada mieszkańcy kanadyjskiego Edmonton rozświetlili swój największy most na biało-czerwono. Wszystkiego najlepszego, Polsko” –  taką wiadomość i zdjęcia otrzymaliśmy od Polonii z Edmonton.

W biało-czerwonych barwach rozbłysnął także najwyższy wieżowiec świata, Burj Khalifa w Dubaju.