tvnpix
Spłonął dach kamienicy w Katowicach, Foto: TVN24

"Obudziły nas syreny". Siedem rodzin straciło dach nad głową

Niemalże doszczętnie spłonął dach kamienicy na Załężu w Katowicach. Swoje mieszkania musiało opuścić siedem rodzin, budynek obecnie nie nadaje się do zamieszkania. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 18 zastępów. Pierwszą informację, zdjęcie oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Około 4:30 obudziły nas syreny straży pożarnej. Okazało się, że palił się już praktycznie cały dach domu przy ulicy Gliwickiej" - poinformował naszą redakcję Krzysztof, autor nagrania.

Na nagraniu widać ogromne płomienie, które można było dostrzec z daleka.

- Pożar jest już opanowany i trwa dogaszanie. Rzeczywiście, spaleniu uległ prawie cały dach budynku wielorodzinnego o powierzchni blisko 800 metrów kwadratowych - przekazał kpt. Adam Kryla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Mieszkańcy w lokum zastępczym

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. - Wszystkie siedem rodzin, a łącznie 15 osób, ewakuowało się przed przyjazdem strażaków. Przydzielono im lokum zastępcze, ponieważ budynek tymczasowo nie nadaje się do zamieszkania, bo nie ma dachu - podkreślił.

Jak dodał, nie podjęto jeszcze decyzji, czy budynek zostanie całkowicie rozebrany.

Według informacji oficera prasowego, w kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 18 zastępów. Teraz działania polegają głównie na rozbiórce spalonego dachu.

Mieszkańcy i straż o pożarze kamienicy Źródło: tvn24

 

Autor: bkol//ank

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.