Zamknięty

Pisze o tym:

9 reporterów

Dodano:

11 materiałów

Obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Waszych zdjęciach

W niedzielę w całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Na zdjęciach i filmach pokazywaliście, jak 6 rocznica katastrofy była obchodzona w Waszych miastach.

Dziś obchody 6. rocznicy katastrofy w Smoleńsku Źródło: tvn24

 

Jak informowali Reporterzy 24, w niektórych miejscowościach obchody rozpoczęły się już w sobotę. Niedzielne uroczystości państwowe rozpoczęły się o godz. 7.30, kiedy marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski złożyli kwiaty przed tablicami upamiętniającymi tragicznie zmarłych tego dnia posłów i senatorów oraz marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego.

Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzili groby spoczywających w kwaterze smoleńskiej na stołecznych Wojskowych Powązkach. Złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym 96 ofiar. Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem upamiętniającym ofiary na stołecznych Wojskowych Powązkach. Złożył też wieńce przed grobami ofiar katastrofy. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie przemawiali Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. W miastach zawyły syreny alarmowe.
RELACJA Z OBCHODÓW NA PORTALU TVN24.PL

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wysocy urzędnicy państwowi, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, parlamentarzyści, członkowie rodzin ofiar katyńskich.