Temat w toku

Pisze o tym:

48 reporterów

Dodano:

48 materiałów

O ile wzrosły raty kredytów? Czekamy na Wasze sygnały

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała kolejnym o podniesieniu stóp procentowych. To już ósma, od października 2021 roku, podwyżka. Poinformowano o podniesieniu głównej, referencyjnej stopy procentowej o 75 punktów bazowych. W związku z podwyższaniem stóp procentowych rosną raty kredytów. Rząd z kolei proponuje pakiet dla kredytobiorców. Czy podwyżki dają Wam się we znaki? O ile wzrosły lub wzrosną raty Waszych kredytów? Kontakt 24 czeka na Wasze informacje.

Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję w sprawie stóp procentowych Źródło: tvn24

 

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej czytaj na tvn24.pl

Podwyżki stóp procentowych są skutkiem rosnącej inflacji. Jak ocenili analitycy Banku Millennium, "inflacja wymknęła się spod kontroli i jej opanowanie będzie wymagało kontynuacji agresywnych podwyżek stóp procentowych". Zdaniem ekonomistów z PKO BP inflacja w najbliższym czasie nadal będzie rosnąć.

Decyzje Rady Polityki Pieniężnej mają wpływ na WIBOR, co jednocześnie przekłada się na wysokość rat kredytów.

W związku z trwającym cyklem podwyżek stóp procentowych kredytobiorcy powinni zatem spodziewać się dalszego wzrostu rat kredytów. Podwyżki uderzają też w kredytobiorców, którzy zaciągnęli zobowiązania wcześniej.

Rząd kieruje do konsultacji społecznych projekt dotyczący pomocy kredytobiorcom. Ma on ułatwić realizację obowiązków wobec banków w sytuacji rosnących stóp procentowych. Propozycje rozwiązań opisał TVN24 Biznes.

O podwyżkach stóp procentowych czytaj więcej na tvn24.pl

Odczuliście już podwyżki stóp procentowych? O ile wzrosły Wasze raty kredytów? A może macie pytania w związku z propozycją rządowego pakietu dla kredytobiorców? Kontakt 24 czeka na Wasze sygnały i pytania.