Zamknięty

Pisze o tym:

42 reporterów

Dodano:

42 materiały

Nowy rząd. Od czego powinien zacząć? Czy zrealizuje obietnice? Dołącz do dyskusji!

W Pałacu Prezydenckim odbyła uroczystość zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Na realizację których obietnic wyborczych liczycie najbardziej? Z którymi problemami nowy rząd powinien zmierzyć się w pierwszej kolejności? Zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Uroczystość powołania i zaprzysiężenia rządu rozpoczęła się o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim. - To niezwykle ważna chwila. Przede wszystkim dziękuję i gratuluję. Dziękuję, że rząd jest tak szybko, że zaledwie po weekendzie od czasu kiedy wręczyłem nominację pani premier jest nowy, polski rząd - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że w piątek, kiedy odbyła się uroczystość wręczenia nominacji na urząd premiera Beacie Szydło, nikt nie spodziewał się "dramatycznych, tragicznych wydarzeń", które nastąpiły we Francji wieczorem. - Nikt z nas się nie spodziewał, dlatego dziękuję, że ten rząd jest. To ważne dla państwa polskiego w tak trudnej chwili dla Europy, żeby szybko był stabilny, dobrze działający rząd - powiedział Andrzej Duda. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Priorytety

Wśród zapowiadanych dotychczas priorytetów gospodarczych nowego rządu jest nowelizacja przepisów podatkowych zwiększająca wpływy z VAT, pobudzanie inwestycji w strategicznych branżach, Narodowy Program Zatrudnienia oraz wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Według zapowiedzi Beaty Szydło, PiS chciałoby też zmiany w ubezpieczeniach dla rolników. Ma powstać projekt, który "rozszerza zakres pomocy i ubezpieczeń", tak by dać rolnikom prowadzącym gospodarstwa, przedsiębiorstwa rolne i firmy rodzinne poczucie bezpieczeństwa. Przewidywane są ponadto rozwiązania ustawowe, które "dadzą możliwość obrony polskiej ziemi" - uniemożliwiające wyprzedaż ziemi rolnej na inną działalność.

Wśród planów PiS jest również ten zakładający przyznanie Polakom 500 złotych na drugie i kolejne dziecko.

Na realizację których obietnic wyborczych liczycie najbardziej? Z którymi problemami nowy rząd powinien zmierzyć się w pierwszej kolejności? Czego życzycie nowej ekipie? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej dyskusji.