MATERIAŁ INTERNAUTY

Nowe ognisko COVID-19 wykryto w gminie Grodków na Opolszczyźnie

76 osób w Domu Pomocy Społecznej w Jędrzejowie zostało zakażonych koronawirusem (powiat brzeski, woj. opolskie). Placówka od dwóch dni jest zamknięta.

 

 

- W piątek 18 września wszystkim pensjonariuszom oraz personelowi pobrano wymazy, łącznie było to ponad 150 próbek. Znamy już część wyników: 50 podopiecznych i 26 pracowników ma wynik dodatni – wynika z informacji brzeskiego sanepidu. Zdecydowana większość osób zakażenie przechodzi bezobjawowo. Służby sanitarno-epidemiologiczne czekają jeszcze na wyniki 40 wymazów. Mamy poznać je dziś - informuje Starostwo Powiatowe w Brzegu.

Wczoraj 2 osoby z DPS Jędrzejów z wyraźnymi objawami COVID-19 trafiły do szpitala w Kędzierzynie Koźlu, a 3 trzy do BCM-u. Wstępne wyniki pacjentów, którzy trafili do brzeskiego szpitala były negatywne. Osoby te zostały przyjęte na kilka godzin na oddział wewnętrzny. Dziś rano okazało się, że mają koronawirusa. Jak informuje dyrekcja Brzeskiego Centrum Medycznego, interna została zamknięta do poniedziałku. Sanepid od wszystkich chorych oraz lekarzy i pielęgniarek będzie pobierał wymazy. Szacuje się, że będzie to łącznie co najmniej kilkadziesiąt próbek. Poza oddziałem wewnętrznym, szpital funkcjonuje normalnie.

Z pełnym komunikatem można się zapoznać na stronach społecznościowych Powiatu Brzeskiego, tam też znajdziecie nowe informacje dotyczące COVID-19 w powiecie brzeskim.