tvnpix

Niezwykły spektakl na niebie. Reporterzy 24 na tropie "spadających gwiazd"

To była niezwykła noc. Setki meteorów rozświetliły niebo, a Reporterzy chwycili za aparaty i pokazali piękne, nocne widoki redakcji Kontaktu 24. A czy Wy widzieliście niezwykłe Perseidy? Czekamy na więcej Waszych zdjęć i filmów!

Dla miłośników patrzenia w gwiazdy, to czas wielkich atrakcji. W tym roku możemy obserwować największy deszcz meteorów od 2009 roku. Dzięki temu spodziewane były aż dwa maksima roju Perseidów.

Pierwszy nastąpił w nocy z czwartku na piątek, a Reporterzy 24 pokazali nam, że było co oglądać. - Nocny spektakl "spadających gwiazd". Pogoda dopisała i Perseidy też - pochwalił się Reporter 24 Karol i przesłał nam zdjęcia i film pokazujący niezwykły spektakl na niebie, do którego doszło nad Łomżą (woj. podlaskie).

Cuda prosto z kosmosu

Spadające gwiazdy fachowo nazywane są meteorami. To okruchy skalne z kosmosu, które spalają się po wejściu w atmosferę. To dzięki temu na niebie możemy widzieć rozświetlone punkty, które mogą zachwycić. W nocy z piątku na sobotę niebo znów rozświetli się wieloma barwami, ponieważ to właśnie wtedy spodziewany jest kolejny rój Perseidów.

Jak obserwować Perseidy? Najlepiej z dala od sztucznego światła. Okolica musi być ciemna aby dostrzec rozbłyski na niebie. Z tego względu najlepiej wyjechać z miasta w miejsce, skąd można obserwować jak największą część nieba czyli na polany. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto poczekać, bo widok zapiera dech w piersiach.

A czy Ty widziałeś Perseidy? Czekamy na Twoje zdjęcia i filmy, które możesz wysyłać na Kontakt 24.

 

 

 

 

 

Autor: sc/popi