MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Nieuczciwy właściciel zabytkowej kamienicy na Pradze.

Zacznijmy od tego, spadkobiercy przedwojennych właścicieli budynek odzyskali, po czym by rychlej "pozbyć się ludzkiego i psiego gówna mieszkającego w kamienicy" odcięli dopływ gazu i wody. Ostatni kwaterunkowi mieszkańcy zajmowali wtedy 5 z 21 lokali; pozostali wyprowadzili się wcześniej z powodu drastycznej podwyżki czynszu wprowadzonej przez właściciela - 14 zł za metr kwadratowy ta sytuacja miła miejsce kilka lat temu.

W obecnej chwili w kamienicy na parterze znajdują się przekształcone mieszkania w lokale użytkowe i tu zaczynaja się schody. Jest tam sklep, dwie resteuracje oraz niedoszły pub od ,którego się zaczeło gdy wyszło na jaw ,że lokale nadal są mieszkalne a właściciel nic nikomu nie powiedział. Najemca pubu ,który miał być wkrótce otwarty dostał w urzędzie dzielnicy odmowe wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu właśnie z powodu nie wyjaśnionej sprawy lokalowej. Wszyscy najemcy tych lokali płacili rachunki za media i

czynsz  właścicielowi kamienicy za lokale użytkowe niewiedząc ,że mają nielegalną działalność. Ten proceder mógłby trwać długo gdyby nie najemca pubu ,który powiadomił innych najemców. Co dalej będzie z ludzmi ,którzy zainwestowali pieniądze w własny biznes a teraz będą musieli walczyć o to aby ich marzenia nie zostały cofnięte przez nieuczciwość własciciela budynku.