tvnpix
Foto: Greeneyes

Nieprzytomny mężczyzna w ciężarówce leżącej w rowie. "Był reanimowany"

W leżącym w rowie samochodzie ciężarowym znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Jak poinformowała kaliska straż pożarna, ratownicy medyczni musieli go reanimować. Mężczyzna trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zbiersk-Cukrownia (Wielkopolskie). Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 25, na terenie gminy Stawiszyn.

Jak poinformował młodszy kapitan Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, strażacy sygnał o pojeździe w rowie otrzymali przed godziną 7:30.

- O godzinie 7:24 wpłynęło do nas zgłoszenie o samochodzie ciężarowym leżącym w rowie przy drodze krajowej numer 25 w miejscowości Zbiersk-Cukrownia. Do zdarzenia wysłano trzy jednostki straży pożarnej - powiedział oficer prasowy.

"Był reanimowany"

- Gdy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że w pojeździe znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Przybył zespół ratownictwa medycznego, mężczyzna był najpierw reanimowany, a potem zabrany do szpitala w Kaliszu - przekazał strażak.

Zgodnie z informacją aspirant Anny Jaworskiej-Wojnicz, oficera prasowego kaliskiej policji, wstępną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 62-latek zasłabł za kierownicą. Pojazd zjechał na pobocze i wywrócił się. Była to naczepa z cysterną. Utrudnienia na miejscu zakończą się, gdy służby wyciągną samochód z rowu - uzupełniła policjantka.

Autor: jw/popi Źródło: Kontakt 24