MATERIAŁ INTERNAUTY
Aktualizacja:

Niemowlę wypadło z 1. piętra. Żyje (AKTUALIZACJA)

Materiał wykorzystany na antenie
Materiał wykorzystany na antenie

Na Antenie

Materiał wykorzystany w serwisie
Materiał wykorzystany w serwisie

Wykorzystany w serwisie

16-miesięczne dziecko wypadło dzisiaj rano z pierwszego piętra w jednym z domów jednorodzinnych w Mieleszynie (woj. łódzkie). Z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowane helikopterem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Sprawą zajęła się sieradzka prokuratura okręgowa.
Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Dziecko najprawdopodobniej wdrapało się na wersalkę stojącą przy parapecie i wypadło przez otwarte okno. W pokoju przebywał w tym czasie jego brat bliźniak, a matka znajdowała się w innym pomieszczeniu. Sieradzka prokuratura ma wszcząć w tej sprawie postępowanie:

Na miejscu zdarzenia był prokurator, są tam prowadzone czynności. Postępowanie będzie prowadzone w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Matka jest przesłuchiwana. - wyjaśnia prokurator Józef Mizerski. 

Ze wstępnych informacji wynika, że życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Łódzkie centrum zdrowia nie chce jednak udzielać w tej sprawie żadnych komentarzy:

My takich informacji nie udzielamy. Musi pani z rodzicami rozmawiać na ten temat. - usłyszeliśmy podczas rozmowy telefonicznej.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że w rodzinie dziecka nie dochodziło wcześniej do podobnych sytuacji i zaniedbań. Matka została poddana również badaniom na obecność alkoholu. Wyników jeszcze nie ma.