Temat w toku

Pisze o tym:

132 reporterów

Dodano:

134 materiały

Niedzielny zakaz handlu

11 marca był pierwszą niedzielą z zakazem handlu, kolejna - już 18 marca. Chcielibyśmy wiedzieć, czy galeria handlowa, w której pracujecie, do której chodzicie, będzie otwarta? Jeśli tak - w jakich godzinach? Co można w niej kupić? Jak zakaz handlu wpłynie na Wasze zwyczaje? Czy odbije się na Waszej pracy? Czekamy na Wasze komentarze!

Niedzielny zakaz handlu

Czy zakaz handlu wpłynie na Wasze plany? Źródło: Shutterstock

Część sieci i galerii handlowych, przygotowując się do zakazu handlu, wydłużyła godziny pracy w piątek i sobotę. Ale nie wszystkie. CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24BIS

W niedzielę sklepy będą nieczynne, ale wyjątkiem może być sytuacja, gdy placówka jest zlokalizowana na terenie dworca. W innych mniejszych sklepach zakupy zrobimy tylko wtedy, gdy za kasą stanie właściciel bądź najbliższy członek rodziny. Otwarte będą też między innymi stacje benzynowe, apteki oraz punkty gastronomiczne.

- Nareszcie możemy zaplanować z rodziną wspólny czas - ucieszył się Daniel. - Od lat ciężko nam znaleźć wolny wspólny dzień - wyjaśnił. Z drugiej strony, inny Reporter 24 zauważył, że nie każdy ma rodzinę, której mógłby poświęcić czas. - Wiele osób właśnie chce pracować w niedzielę, żeby nie odczuwać samotności - napisał krzysiap. - A jeszcze więcej jest takich, którym otwarta galeria pozwala wyjść z domu - dodał. Na inny problem zwróciła uwagę Agnieszka. - Przeorganizowanie czasu będzie wyglądało tak: w sobotę spacer po galeriach, w niedzielę pranie, sprzątanie, prasowanie - podsumowała.

Niedziele bez handlu

Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu tego roku dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W marcu zakupy mogliśmy zrobić w niedzielę, 4 marca, kolejna niedziela z dozwolonym handlem przypada 25 marca. Jednak w kwietniu, w związku z Wielkanocą, zakupy w niedzielę będzie można zrobić jedynie 29 kwietnia.

Od 1 stycznia 2019 roku handel będzie dozwolony tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Z kolei od 1 stycznia 2020 roku zakupy będzie można zrobić jedynie w siedem niedziel w roku - to dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo - ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Chcielibyśmy wiedzieć, czy galeria handlowa, w której pracujecie, do której chodzicie, będzie otwarta w niedzielę? Jeśli tak, w jakich godzinach? Co będzie można w niej kupić? Czekamy na Wasze sygnały! Dołączcie do gorącego tematu Kontaktu 24.