Zamknięty

Pisze o tym:

65 reporterów

Dodano:

66 materiałów

"Nie zrzuca się odpowiedzialności na państwo" vs. "prezydenckie obietnice są coś warte"

Przewalutowanie kredytów walutowych na złote po "kursie sprawiedliwym" - to główne rozwiązanie, które zawiera zaprezentowany w piątek projekt prezydenckiej ustawy frankowej. Internauci już komentują propozycje pomocy osobom, które wzięły kredyty m.in. we frankach. A co Wy myślicie o tej propozycji? Dołączcie do naszego gorącego tematu.

"Nie zrzuca się odpowiedzialności na państwo" vs. "prezydenckie obietnice są coś warte"

Prezydencki pomysł dla frankowiczów: przewalutowanie po kursie sprawiedliwym Źródło: Shutterstock

 

Jak czytamy na tvn24bis.pl, "sprawiedliwy" kurs ten ma być wyliczany na podstawie specjalnego algorytmu, dla każdego kredytu oddzielnie. Koszty ustawy dla banków nie są jeszcze znane, ma je dopiero policzyć KNF. Projekt zakłada pomoc nie tylko dla frankowiczów, ale także do zadłużonych w innych walutach.

- Prezydent Andrzej Duda nie chciał, by projekt ustawy o kredytach walutowych dyskryminował lub uprzywilejowywał jakąś grupę kredytobiorców - zapewniał na piątkowej konferencji prasowej prezydencki minister Maciej Łopiński.

W piątek przypada pierwsza rocznica "czarnego czwartku", gdy w wyniku skokowego wzrostu kursu franka kredytobiorcy walutowi znaleźli się w trudnej sytuacji.

WIĘCEJ O PROJEKCJE USTAWY PRZECZYTASZ NA TVN24BIS.PL

Wasze komentarze

Na Kontakt 24 spływają komentarze dotyczące propozycji prezydenta. Internauta Michał uważa, że "osoby, które biorą kredyt w obcej walucie biorą na siebie odpowiedzialność". "Taka osoba podejmuje na własne ryzyko taki kredyt i za niego odpowiada. Nie zrzuca się odpowiedzialności na banki czy państwo" - dodaje.

Warmiok natomiast ma wątpliwości, co do samego "kursu sprawiedliwego". "Co to za wynalazek?" - pyta internauta.

Niektórzy z Was zwracają uwagę na to, że prezydent obiecywał w kampanii wyborczej pomoc m.in. dla frankowiczów. "Zobaczymy jeszcze szczegóły tego projektu. Może jednak prezydenckie obietnice z kampanii są coś warte" - pisze Rafał. "Powiedział, że pomoże i pomógł. Brawo prezydencie" - dodaje Wojciech.

A co Wy myślicie o projekcje ustawy? Uważacie, że przewalutowanie kredytów walutowych na złote po tzw. "kursie sprawiedliwym" to dobre rozwiązanie? Dołączcie do naszego gorącego tematu. Czekamy na Wasze opinie!